Váh v Šali má prvú tohtoročnú obeť, o život prišiel 27-ročný muž

váh šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Váh v Šali má prvú tohtoročnú obeť, o život prišiel 27-ročný muž, informovala policajná hovorkyňa Viktória Borloková. Polícia v Šali začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

„Včera v poobedných hodinách došlo na Mestskej pláži v Šali na brehu rieky Váh k usmrteniu. Dvadsaťsedemročný muž zo Šale bol nájdený  mŕtvy na brehu rieky Váh v polohe ležiacej na chrbte. Na miesto sa dostavila obhliadajúca lekárka, ktorá skonštatovala smrť udusenie utopením. Presnú príčinu smrti ukážu až výsledky zdravotno-bezpečnostnej pitvy,“ uviedla polícia.

Vlani polícia v Šali neevidovala žiadne utopené osoby v rieke Váh. Rok predtým boli tri. Predtým – sedem rokov po sebe – polícia neevidovala žiadneho utopeného (v rokoch 2012 – 2018). V roku 2011 sa utopila jedna žena. Pri dospelých býva podľa polície zvyčajne dôvodom utopenia v mnohých prípadoch najmä precenenie vlastných síl, niekedy aj v kombinácii s požitím alkoholických nápojov.

Posledné letné teploty opäť prilákali ľudí k vode. Veľakrát sú však niektorí nedbalí a v nie pokojných vodách preceňujú svoje vlastné sily. Pred letom polícia vždy apeluje na kúpajúcich sa v riekach a slovenských tokoch, aby dbali na zvýšenú opatrnosť a nepreceňovali vlastné sily a schopnosti pri kúpaní a ovlažovaní sa počas vysokých teplôt.

V prírodných vodných plochách sa ľudia zvyčajne kúpu častejšie najmä preto, že boli zatvorené alebo obmedzené mnohé plavecké bazény či kúpaliská.

(ml)
Foto: Eva Molnárová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *