Vianočná Šaľa: Kedy si užijete vianočné trhy v Šali a vo Veči?

vianočné trhy šaľa
Čas čítania: 1 min

Prvú adventnú nedeľu máme za sebou. Pomaly, ale isto sa chystáme na najkrajšie sviatky v roku – Vianoce. Ozdobujeme naše domácnosti a vedenie mesta zdobí centrum nášho mesta známou výzdobou z minulého roka. Tento rok však pribudne niekoľko nových prvkov, ktoré potešia dospelých i deti.

vianoce šaľa
Prípravy na najkrajšie sviatky v roku vrcholia.

výzdoba vianoce šaľa


Minuloročná výzdoba

Stromčeky pre mesto ako každý rok darujú obyvatelia mesta. Krásne vysvietené vianočné stromčeky si budete môcť pozrieť pred Mestským úradom v Šali, pred Kultúrnym domom v Šali a pred Kultúrnym domom vo Veči. Rozsvietia sa 5. 12. 2019, aby na Mikuláša už robili radosť.

Vedenie mesta prosí občanov, aby sa správali k prvkom, ktoré zdobia naše mesto, s úctou a nepoškodzovali ich. Týka sa to hlavne sobíkov pred Mestským úradom v Šali. Sobíky slúžia na okrasu a nie na sedenie. Ohrozujete tým  svoje ratolesti i mestský majetok.

 Vianočné trhy vo Veči i v Šali

V týchto dňoch sa pripravuje kultúrny program, ktorý bude súčasťou Vianočných trhov. Vo Veči si užijete Vianočné trhy od 5. decembra 2019 do 8. decembra 2019. Program sa bude odohrávať pred Kultúrnym domom vo Veči a začne sa práve príchodom Mikuláša. Vítané sú všetky deti.

vianočné trhy veča program
Program vianočných trhov vo Veči

V Šali budú trhy prebiehať od 11. decembra 2019 do 22. decembra 2019. Tešiť sa môžete na klasické pochúťky, vianočný punč či horúcu čokoládu a medovinku. O kultúrny program sa postarajú naše šalianske detičky a večer si vypočujete Dominiku Starú či Martinu Schindlerovú


šalianske vianočné trhy program
Program vianočných trhov v Šali

Zdroj: hovorkyňa mesta
Spracovala: redakcia

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na