Začal sa zápis do novej súkromnej anglickej základnej školy

betula súkromná anglická škola
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Už od začiatku roka môžete zapísať svoje dieťa do novej súkromnej anglickej základnej školy s názvom Betula. Nestojí za ňou nikto iný ako Mgr. Katarína Sikoriaková, ktorú Šaľania poznajú ako majiteľku anglickej jazykovej školy Rain School a tiež škôlky Baby Rain School. V súvislosti s novou základnou školou sme jej položili niekoľko otázok.

baby rain school anglická škola
Zapísať môžete svoje deti aj do anglickej škôlky

Ako dlho už existuje Baby Rain School a ako vznikol nápad anglickej škôlky?

Súkromná anglická škôlka Rain School Baby Club vznikla v roku 2013. Máme teda za sebou šesť rokov práce. Jej vznik nebol spontánnym nápadom, ale snaha poskytnúť deťom a ich rodičom možnosť naučiť sa cudzí jazyk v optimálnom veku, keď sa dieťa učí prirodzene, a teda sa vlastne učiť vôbec nemusí. Hrá sa, napodobňuje a spoznáva svet. Je veľkým darom i zodpovednosťou môcť ho na tejto ceste sprevádzať.

Otvárate práve súkromnú školu Betula, čo vás viedlo k tomuto kroku?

Súkromná základná škola Betula je pokračovaním snahy vzdelávať deti vo veku od 6 rokov bilingválne v priateľskom, akademickom a reš­pektujúcom prostredí. Veľkú zásluhu na jej vzniku majú aj rodičia detí z našej škôlky, pretože boli od začiatku jej hnacím motorom.

betula rain school anglická škola


Pre aké deti bude Betula? Ktorí rodičia by sa mali zamýšľať prihlásiť svoje dieťa práve k vám?

Betula je otvorená pre všetky deti. A určite by mali spozornieť rodičia, ktorí chcú nájsť školu, kde sa bude angličtina nielen učiť, ale bude aj hovorovým jazykom, kde sa deti budú učiť v prostredí, ktoré podporuje tvorivosť, logické myslenie a ich prirodzené talenty.

Nemusia sa rodičia báť, že dieťa nedostane nejakú časť vzdelania ako na prvom stupni štátnej školy? A naopak – čo ponúkne vaša Betula navyše oproti bežnej ZŠ?

Tohto sa rodičia určite nemusia báť, keďže naše osnovy sú v súlade s osnovami ŠVP pre prvý stupeň ZŠ. Naopak menší počet detí v triedach a individuálny prístup umožňuje, aby toho deti v škole stihli oveľa viac, nemuseli si domov nosiť úlohy a večer po ťažkom dni ešte trénovať rodičovskú trpezlivosť. A, pravdaže, bonus je angličtina.

Podľa akých učebníc a osnov sa bude učiť? Ako bude prebiehať vyučovanie? Ponúkate aj niečo na štýl družiny?

Vyučovanie prebieha podľa našich osnov, ktoré zodpovedajú ŠVP a rodičia sú pravidelne informovaní o priebehu vzdelávania. Samotné vyučovanie je od 8.00 a prebieha v dvoch blokoch. Deti do školy môžu prísť od 7.30 a je zabezpečená aj popoludňajšia družina do 17.00 hod.

Čo a kedy musia rodičia urobiť na prihlásenie svojho dieťaťa k vám?

Predpokladám, že keďže otvárame prvý ročník, rodičia budú mať viac otázok, zatelefonujú, pripadne si dohodnú stretnutie. Prídu na prezentáciu a môžu zápisať dieťa do školy.

Prezentácie pre rodičov sa uskutočnia vždy o 18.00 v škole na Pionierskej 15 v nasledujúcich dátumoch:

  • 31. 1. 2019
  • 21. 2. 2019
  • 14. 3. 2019
  • 7. 4. 2019
  • 14. 4. 2019

Info: 0905 589 670

www.baby.rainschool.sk

www.rainschool.sk

Reklamný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *