ALIS: Chovateľské potreby s tradíciou a širokým sortimentom

Čas čítania: 2 min

V Šali bola na Nešporovej ulici oproti dopravnému ihrisku otvorená nová predajňa chovateľských potrieb ALIS. Jej majiteľ, podnikateľ a chovateľ Štefan Farár, na trhu nie je nováčikom.


alis logo
Logo chovateľských potrieb Alis v Šali.

V Šali otvoril už svoju desiatu predajňu, tie predošlé nájdete v okolitých obciach – v Sládkovičove, Močenku, Šoporni, Tešedíkove, Vlčanoch, Horných Salibách, Trsticiach, Nesvadoch a Šenkviciach. „Aj s počtom predajní aj s celkovou predajnou plochou sa naša rodinná firma zaraďuje k väčším subjektom na trhu v danom odbore,“ hovorí majiteľ.

Na trh prišli v roku 1998

K predaju chovateľských potrieb sa dostali vďaka snahe uspokojiť potreby vlastného domáceho chovu ešte v roku 1998. „Trh so špecializovanými chovateľskými potrebami ešte nebol natoľko rozvinutý ako dnes, mnoho produktov sa zháňalo ťažko, častokrát chýbalo z pultov už existujúcich predajní.“


alis chovateľské potreby šaľa sortiment


Výhodné ceny kvôli priamej spolupráci s výrobcami

Spočiatku ponúkali zväčša produkty pre hospodárske zvieratá a ponuka pre psov a iné drobné zvieratká bola okrajová. Postupom času a zmenou požiadaviek trhu svoj sortiment rozšírili aj o tovar pre menšie domáce zvieratká. Ich poznávacím znamením má byť vysoká kvalita s nízkymi cenami. „V posledných desiatich rokoch sme sa zamerali na priamu spoluprácu s výrobcami. Pozitívny výsledok tohto kroku vidia aj naši zákazníci na cenovkách,“ hovorí Štefan Farár.


chovateľksé potreby šaľa


„Samozrejme, okrem zabezpečenia konkurencieschopných cien dbáme, aby nami ponúkané produkty aj kvalitatívne zodpovedali najvyšším štandardom. Spolupracujeme s poprednými producentmi z rôznych krajín EU. Okrem slovenských dodávateľov, máme partnerov v Česku, Maďarsku, Taliansku ale aj v Španielsku.“ Od vybraných výrobcov zaraďujú do ponuky kompletné produktové rady, aby si každý mohol nájsť pre svojho miláčika najvhodnejšie krmivo podľa vzrastu aj veku.


alis chovateľské potreby v šali


Predajňa sa nachádza na Nešporovej 17, oproti areálu dopravného ihriska v oranžovom kútiku budovy mäsiarstva. Otvorené je cez týždeň od 9.30 do 17.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 12.00 hod.


alis chovateľské potreby adresa
Predajňu nájdete pri dopravnom ihrisku vedľa mäsiarstva.

„Chovatelia u nás nájdu celoročne kŕmne zmesi a koncentráty pre hospodárske zvieratá (ošípané, nosnice, králiky), krmivá a iné príslušenstvo pre psov a mačky, taktiež aj pre exotické vtáctvo, hlodavce a rybičky. Vďaka tomu, že väčšinu ponúkaného tovaru zabezpečujeme priamo od výrobcov naše ceny sú trvalo nízke, ale máme aj aktuálne prebiehajúcu akciu na vybrané produkty,“ dopĺňa majiteľ.

Aktuálne je vhodné upozorniť na sezónny tovar – krmivá pre hospodárske zvieratá: brojlerové kurence, kačice, husy, morky, na ktorý poskytujú aj množstevné zľavy.

Reklamný článok
Foto: redakcia, archív

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na