Anketa medzi zaočkovanými v novom vakcinačnom centre v Šali

vakcinačné centrum šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

V Šali bolo cez víkend otvorené veľkokapacitné vakcinančné centrum v budove CVČ Šaľa.  Päť očkovacích tímov zaočkovalo cez prvý víkend  1300 ľudí. Zopár z nich sme vyspovedali. 

Ladislav Gáll, Šaľa (sobota):

Ladislav Gáll

Registroval som sa hneď medzi prvými 17. marca. Keď sa zverejnilo, že Šaľa bude mať očkovacie centrum, pôvodnú registráciu som si zrušil a prihlásil sa sem, lebo to máme v podstate v susednej ulici… 

Vzťah k očkovaniu: Ja si myslím, že to treba urobiť, lebo svet sa musí  rozhýbať. Som v organizácii, ktorá pomáha s výmenou a štúdiom detí po celom svete a my sme to museli na rok zastaviť. 

Peter Pulc, Šaľa (sobota):

Bola to strašná story, kým sme sa sem s manželkou prihlásili. Zaregistrovali sme sa ešte 16. – 17. marca. Najprv nám dali termín do Serede, každému  v iný deň, potom nás preregistrovali na iné termíny – jedného do Serede a jedného do Trnavy. Keď sa objavila Šaľa, tak sme sa znova registrovali a hneď sme dostali termín sem. Máme to blízko, v Šali je  všetko na skok…

Vzťah k očkovaniu: Povedal som to aj pani doktorke – pokiaľ by schválili aj benzín, že funguje proti kovidu, tak si dám pichnúť aj benzín. To je môj postoj, lebo očkovanie má vyriešiť problémy pandémie a dostať ich pod kontrolu.

Manželia Priska a Zoltán Molnárovci z Vlčian (sobota):

Manželia Priska a Zoltán Molnárovci

Zaregistrovali sme sa v utorok, rozhodli sme sa, keď sa zverejnilo, že sa dá očkovať v Šali. 

Vzťah k očkovaniu: Najprv sme sa nevedeli rozhodnúť, či sa chceme očkovať, ale nakoniec nás vnučka presvedčila. A poviem vám – v Maďarsku máme dcéru, ktorú sme už od septembra nevideli, tak sa chceme konečne stretnúť, chceme sa k nej dostať.

Zdenka Gombíková, Nitra (nedeľa):

Zdenka Gombíková

Registrovala som sa ešte 21. marca a rátala som s AstraZenecou. Potom to zmenili na Modernu, správa mi prišla v piatok. Dúfala som, že budem v Nitre, prišiel mi termín do Šale ale som spokojná aj s prístupom ľudí. Zobrali ma dokonca skôr ako som mala čas. Priviezla ma dcéra autom, našťastie to je v nedeľu, inak by to bolo komplikovanejšie.

Vzťah k očkovaniu: Ja s očkovaním súhlasím, pretože situácia si to vyžaduje. Snažím sa nestretávať s ľuďmi a chodím iba do obchodu, každý týždeň chodím na testy, pretože mávame doma vnukov… V rodine sme covid nemali. 

Greta Gregušová, Zbehy (nedeľa):

Greta Gregušová

Prihlasovala som sa 23. marca aj s priateľom. Jeho nakoniec preložili až na máj a mne v piatok došla esemeska na očkovanie do Šale. Nevadilo mi, že ma nedali do Nitry a som rada, že to už mám. Som spokojná, ľudia boli milí, poradili mi čo bolo treba, na rad som prišla o desať minút skôr ako som mala termín.

Vzťah k očkovaniu: Som za očkovanie, bez toho sa to nedá ak sa chceme vrátiť do normálu a čo už narobíme, treba sa chrániť. 

Viktor Havlík, Vinodol (nedeľa):

Viktor Havlík

Registrovaný som bol ešte v marci, no keď nič nechodilo, tak som registráciu zrušil a prihlásil sa nanovo. Asi týždeň na to mi prišla sms na očkovanie do Šale. Čakal som Nitru, ale je mi to v podstate jedno, do Nitry aj do Šale to mám zhruba rovnako. Ide to tu šikovno, dostal som sa o desať minút skôr a ľudia sú príjemní a ústretoví.

Vzťah k očkovaniu: K očkovaniu mám určite pozitívny vzťah – keď chceme konečne ukončiť toto naše domáce zatváranie sa, tak si myslím, že jediná schodná cesta je dať sa zaočkovať. Mám 87-ročnú mamu, tá je už zaočkovaná dvakrát v Nitre, tak už aj ona môže chodiť aj do obchodu na nákupy a už je aj ona pokojnejšia. 

Tibor Mego, Galanta (nedeľa):

Tibor Mego

Registroval som sa dvakrát, prvú registráciu sme zrušili. Registrovali sme sa naraz s manželkou a ona nakoniec dostala do Bratislavy, s ňou som bol v stredu a ja som teraz v Šali. Jedna cesta naviac do Šale, ale je to v pohode, mám tu sestru a švagra, očkovali sa teraz spolu so mnou, takže je to v pohode. Prišli sme načas a aj sme sa presne dostali na rad. Som spokojný, je to tu vynikajúce, organizačne, sú veľmi šikovní a milí…

Vzťah k očkovaniu: Takto: je to naša občianska povinnosť. Za druhé – mám ešte žijúcu mamičku, 98-ročnú, ona očkovaná nebude, ale ak k nej chceme chodiť, všetci z rodiny budeme zaočkovaní. Jeden syn na Slovensku, ten pracuje, zaočkovaný musí byť automaticky a ďalší syn žije v Amerike. Pôvodne povedal, že sa očkovať nedá, ale nakoniec sme ho prehovorili – pracuje v stavebníctve a chodí medzi ľudí. Pravdepodobne dostaneme aj na cestovanie kartičku – covid pas – a radím teda každému očkovať sa. Podľa mňa je to bezpečné a treba sa chrániť aj do budúcnosti.

Blanka Résoová, ktorá organizuje zaočkovaných:

Blanka Résoová

Starám sa o ľudí po očkovaní, aby si sadli a počkali aby im nebolo zle. Na samom začiatku to bolo dosť “husté”, teraz už je to v poriadku. Som spokojná ako to prebieha a len nech to takto ide aj ďalej. Už nech sú tu aj ďalšie vakcíny aby sme nemuseli robiť očkovaciu turistiku. Zatiaľ nebolo nikomu zle. 

Ivn

One Comment on “Anketa medzi zaočkovanými v novom vakcinačnom centre v Šali”

  1. Dnes 2.5.2021 som bol zaočkovaný v budove CVČ Šaľa. Chcel by som sa poďakovať všetkým pracovníkom centra za bezchybnú organizáciu , šikovnosť a prívetivý prístup k ľuďom. Bol som milo prekvapený. Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *