Centrum voľného času opäť využíva prístavbu

letné aktivity cvč
banner fantázia
Čas čítania: < 1 min

Prístavba Centra voľného času Tip-Top v Šali bola od konca apríla tohto roku využívaná ako Veľkokapacitné očkovacie centrum zriadené Nitrianskym samosprávnym krajom. Na konci septembra sa opäť vrátila do užívania šalianskym deťom a mládeži na mimoškolské aktivity.

„Školský rok v CVČ sme už mohli rozbehnúť načas, ako vždy, na prelome septembra – októbra,“ povedal nám Michal Malárik, riaditeľ CVČ Tip-Top v Šali. Priestory boli vypratané v polovici septembra, v tomto období ich začala využívať aj šalianska ZUŠ-ka na tanečné odbory. Rovnako sa vrátila a tanečná škola VIVA, na konci septembra sa rozbehla aj činnosť CVČ, prístavbu využíva najmä divadelný krúžok, hopkanie s malými detičkami, ale aj športové krúžky – bedminton (novinka v CVČ) a stolný tenis.

„Aktuálne sa sem nasťahovali ešte maliari, keďže podľa zmluvy by mal NSK priestor vrátiť do pôvodného stavu,“ hovorí Malárik. To znamená, že asi na týždeň sa prístavba opäť zatvorí, kým bude pekne vymaľovaná a čistá. Následne sa vyprace a uvoľní posilňovňa v CVČ, ktorá v čase očkovania slúžila ako skladisko pre veci z prístavby a tak sa rozbehne a možnosť posilňovania v CVČ.

Aktuálne CVČ Tip-Top Šaľa poskytuje vyše 70 krúžkov alebo záujmových útvarov pre asi 1100 detí. Veľký záujem je o robotiku a programovanie. Niektoré krúžky, predovšetkým športové aktivity, sú aj v telocvičniach základných škôl – napríklad florbal.

Spracoval: Ivan Aľakša

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *