Čo sa dočítate v aktuálnom Slove Šaľanov? Vyhrajte darčekový balík praženej kávy od šalianskej pražiarne

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

 


Slovo Šaľanov 11/2022
Distribúcia: 2. 12. 2022

Aktuálne

V novom čísle začíname rubrikou aktuálne, v ktorej tentokrát nájdete informácie o plate novozvoleného primátora. V novembri sme si pripomínali Deň veteránov a Deň boja za slobodu a demokraciu. Verejnosť a aktivisti si prišli uctiť pamiatku našich predkov.


Aj tento rok darovali vianočné stromčeky, ktoré budú svietiť počas sviatočného obdobia pred mestským úradom a Spoločenským domom vo Veči, obyvatelia mesta.


V novembri sa okrem iného, po dvoch rokoch, pauzy konala aj burza stredných škôl. Zúčastnili sa jej, samozrejme, aj naše stredné školy, ktoré budúcim záujemcom o štúdium predstavili svoje aktivity. Dočítate sa o nich aj v našom aktuálnom čísle.


V rubrike Spýtali sme sa za vás sme v tomto vydaní riešili otázku čitateľa, ktorého zaujímalo, či na svetelných križovatkách na hlavnom ťahu pribudnú časovače. Tie by podľa neho zlepšili bezpečnosť premávky. Odpovedal nám Miroslav Políček, referent pre technické veci a dopravu v Šali.

Tradície Šaľanov

Na sv. Martina sa v našom meste konali dva svätomartinské sprievody s lampášikmi, ktoré rozsvietili dušu detičiek i našu pešiu zónu. Prečítajte si o tejto tradícii.


Tradíciou vo Veči na Cintorínskej ulici je rozsvietený stromček pred bytovkou. Susedia si tak pripomínajú svoju zosnulú priateľku.


Komunálna politika

O prácu na MsÚ prišla kandidátka na post primátora Anita Petkovová spolu s ďalšími kolegyňami. Na situáciu reagoval aj novozvolený primátor Jozef Belický.


V rubrike Komunálne politika nájdete rozhovory s nováčikmi mestského zastupiteľstva v Šali. Čo chystajú, aké sú ich plány? Prinášame aj krátky rozhovor s novozvoleným županom NSK Branislavom Becíkom.


Šikovné ruky

 Rubrika Šikovné ruky ukrýva Šalianku Evelínu Korgovú, ktorá momentálne vystavuje svoje fotografie v minigalérii mestského úradu. Nám v rozhovore porozprávala o tom, ako sa k fotografii dostala, čo pre ňu fotografia znamená a čo fotí najradšej.


Šaľania pomáhajú

Aj tento rok ešte viete pomôcť rodinám v núdzi cez Šalianskeho anjela. Darčeky už. deti od svojich darcov majú, stále však sú spôsoby ako im spraviť krajšie Vianoce, či pomôcť počas celého roka.


Predstavujeme/Hudobniny

 Ďalší talentovaný hudobník na stránkach našich novín. Mladý, iba 19-ročný Juraj Santus vydáva svoje prvé EP s vlastnou tvorbou. Nájdete na ňom aj dva duety s ďalšou Šaliankou. Prečítajte si rozhovor s Jurajom a nahliadnite do jeho hudobnej produkcie. Jeho tvorbu môžete sledovať na YouTube pod menom Jure Santus.


Chválime

Titulnú stranu nášho časopisu tentokrát zdobí FS Šaľan so svojím nevídaným úspechom z celonárodnej prehliadky a súťaže choreografií folklórnych súborov Jazykom tanca. Do Šale priniesli zlaté pásmo a vypočuli si aj pochvalu zo strany poroty.


V Martinus cene fantázie opäť uspeli aj Šaľania. V novembri nám vo vydavateľstve vyšiel nový zborník najlepších fantasy, sci-fi a foror poviedok Fantázia 2022. Nájdete v nej aj poviedky našich krajanov. Zakúpiť si ju viete v Martinuse alebo u nás v redakcii.


Šport

Na SOŠ chovu koní a služieb v Šali Hubertovou jazdou ukončili jazdeckú sezónu.


Nádejná šalianska tenistka Saša Felixová sníva o slovenskej tenisovej reprezentácii. Tenisu sa venuje od piatich rokov a v aktuálnej sezóne sa umiestnila na 6. mieste slovenského rebríčka vo svojej kategórii.


Pavol Kuruc nám v rozhovore o jeho veľkolepom podujatí Olymp Gym Fight Night porozprával v rozhovore. Padli aj slová sklamania z niektorých športovcov, ktorí tri týždne pred súťažou odvolali svoje pôsobenie. „Slovo chlapa už asi neplatí,“ hovorí pre nás.


Súťažíte? Vyhrajte darčekový balíček praženej kávy od šalianskej pražiarne kávy DESTRO 

Ako na to? Vylúštite krížovku nášho mesačníka a tajničku napíšte do kupónu, ktorú s vašimi údajmi doručte poštou alebo osobne do redakcie Slova Šaľanov.

Zapojiť sa môžete aj do súťaže Nájdi 5 rozdielov. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje  oVEčka si číta s nami O. Z.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @slovosalanov

Nezabudnite, nové číslo nájdete v predajniach v celom meste a v okolitých obciach. Opäť tiež ponúkame možnosť zverejniť vaše podujatia (v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo). Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY

red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *