Čo sa dočítate v aktuálnom vydaní? Úspechy šalianskych športovcov i literárne novinky

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Čo sa dočítate v aktuálnom vydaní?

Slovo Šaľanov 2023/4
Distribúcia: 31. 5. 2023

Aktuálne

Šaľa hostila 50. ročník Zlatej priadky, celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky detskej dramatickej tvorivosti.  Počas štyroch dní sa na javisku predstavilo 15 slovenských súborov a jeden hosť z Česka.


ZUŠ Šaľa pokračuje v oslavách 70. výročia školy, tentokrát píšeme o koncerte všetkých odborov, kde svoju lásku k umeniu ukázali žiaci z celej školy.


Šaliansky most je na hranici havarijného stavu, SSC ale rekonštrukciu neplánuje najbližšie tri roky. Ako na situáciu reaguje mesto?

V Šali sa uskutočnil 28. ročník Šalianskeho Maťka, tento rok privítali 23 recitátorov z celého Slovenska. Súťaž v prednese slovenských povestí má v našom meste dlhoročnú tradíciu.


CVČ tento rok usporiadala De robotiky, v sobotu 13. mája sa priestory CVČ naplnili návštevníkmi, ktorí so záujmom objavovali svet moderných technológií a robotiky. Nechýbali sme na mieste „činu“.


Naj agrodievčaťom roka 2023 sa stala študentka šalianskej strednej školy SOŠ chovu koní a služieb v Šali Kristína Pšenáková. Gratulujeme!


Poslanci schválili vyššie poplatky v mestskej knižnici, informujeme o novom cenníku, ale aj o možnosti získať členské zdarma na celý rok.


Stručne z mesta

Máte podnet pre mesto? Využiť môžete schránku na úrade, ktorá sa nachádza na prízemí v klientskom centre. Stačí do nej hodiť podnet.


Máj – nemáj – o svojej každoročnej tradícii na 1. mája nám napísali klienti Denného centra č. 2 zo Šale.

Práce a budúcej autobusovej stanici sú už v plnom prúde, prvé oceľové konštrukcie sú už na mieste, tešíte sa na novú stanicu?


Šikovné ruky

V rubrike Šikovné ruky tentokrát predstavujeme fotografa Roberta Pákozdyho, ktorý v máji vystavoval svoje fotografie na autorskej výstave V mojom svete v KS Večierka. Porozprávali sme sa s ním o jeho začiatkom, radách a členstve vo fotografickom klube.


Literatúra

Barbara Zmušková vydáva svoj knižný debut Život v Kocke. O vlastnej knihe snívala už od základnej školy. Prečítajte si o jej novinke v rozhovore.


Ocenenie knižnej múzy za najlepšiu slovenskú mládežnícku knihu na Pantha Rhei Awards 2022 získala Šalianska Nina Protušová. Cenu získala za svoju tretiu knihu Nočný motýľ.


Chválime

Chválime šaliansky modelársky úspech na jednej z najväčších modelárskych výstav v Európe. Dosiahol ho Šaľan Tomáš Polakovič so svojím modelom nemeckého stíhacieho lietadla.


 Šport

 Šaliansky lukostrelec Jozef Bošanský získal na Svetovom pohári v streľbe z kladkového luku zlatú medailu, ide o najväčší slovenský úspech v histórii Slovenska v tomto športe.


Voltížny klub Farao priniesol do okresu Šaľa medaile z Hrabušíc. V kategórii junior si Ema Dudonová odniesla striebro. Striebro si priniesla aj z European Silver Cupu.


Úspešná sezóna šalianskych hádzanárok, v športovej rubrike informujeme o úspešnej sezóne šalianskych hádzanárok. Prinášame výsledky.


Úspechy šalianskych kolkárov – máme dvojnásobnú majsterku Slovenska, iba 16-ročná Andrea Krišková si domov odniesla dve zlaté medaile.


SÚŤAŽÍTE? MÔŽETE VYHRAŤ CENY OD ŠALIANSKEJ OPTIKY HORIZONT

Ako na to? Vylúštite krížovku nášho mesačníka a tajničku napíšte do kupónu, ktorú s vašimi údajmi doručte poštou alebo osobne do redakcie Slova Šaľanov.

Zapojiť sa môžete aj do súťaže Nájdi 5 rozdielov. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje  oVEčka si číta s nami O. Z

Nezabudnite, nové číslo nájdete v predajniach v celom meste a v okolitých obciach. Opäť tiež ponúkame možnosť zverejniť vaše podujatia (v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo). Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY

Príjemné čítanie prajeme.

red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *