Čo sa dočítate v júnovom vydaní Slova Šaľanov?

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

Slovo Šaľanov 6/2022
Distribúcia: 27. 6. 2022

V úvodníku sa v aktuálnom čísle prihovára redaktorka Michaela Harabišová, ktorá vás pozýva užiť si letné dni s našimi novinami.

AKTUÁLNE Z MESTA

Aktuálne z mesta ukrýva správy o stave plavárni, riešení problémoch s holubmi i výsledky odbornej degustácie vín Terra Wag.


Okrem iného sa podarilo spojazdniť artézsku studňu na Hornej ulici, problémy s hlodavcami na sídliskách mesto rieši s deratizačnými stanicami, nádoby na kuchynský odpad pravidelne dezinfikujú kvôli horúčavám.

KULTÚRA

Kultúrne to žilo aj v mesiaci máj a jún, v Šali sa konal Šaliansky Maťko, Zlatá priadka, Deň otvorených dverí v archíve i Tvorivý čin roka, ktorého laureátov sme vedeli medzi prvými.


Do kultúry sme v tomto čísle zaradili aj knižnú novinku o našom rodákovi. Kniha Eduard Kukan Diplomat, moja cesta, vyšla tesne po jeho smrti. Vyhrať ju môžete aj v našej krížovkárskej súťaži.


V lete plánuje šalianska knižnica krásny projekt pre rodiny s deťmi s názvom Prečítané leto, prečítať si o ňom môžete v aktuálnom vydaní.

PREDSTAVUJEME

Gratulujeme šalianskemu architektovi, ktorý uspel v architektonickej súťaži v Českej republike. Zoran Somoľ zrekonštruoval šaliansky dom z prvej republiky a o procese nám porozprával v rozhovore.


Pochvalu si zaslúžia aj manželia Rita a Branislav Novosadovci, ktorí sa už viac ako 15 rokov venujú včelám, liečeniu včelími produktami, výrobou včelích produktov. V súčasnosti sa im podarilo získať v projekte od verejnosti financie na vybudovanie apidomčeka, v ktorom sa plánujú venovať liečeniu včelím jedom.


Keď už sme pri tých živých tvoroch, ktoré sú pre nás užitočné, spomenieme aj kozičky, ktoré chovajú Botkovci z Veče. Nie však obyčajné, ale hnedé ušaté anglonúbijské kozičky. Ochutnali ste už ich mliečko?


HUDOBNINY

V rubrike Hudobniny nájdete hudobníka a speváka zo Šale Zoltána Mika, ktorý sa stal súčasťou pop-operného dua La Strada.


ŠPORT

Rubrika Šport bola v poslednom čísle nabitá. Klub rýchlostnej kanoistiky v Šali oslávil svoj prvý úspešný rok na vodách Váhu. A do mesta priniesli aj prvé medaile. Úspešným malým kanoistom sa stal aj Samuel Kašuba, ktorý za sezónu nazbieral 10 medailových umiestnení.


Mladý a úspešný je aj Dávid Barák, ktorému sa nesmierne darí na bowlingovej dráhe, o čom svedčia jeho celoslovenské úspechy.


Pavol Kuruc opäť sprevádzal  bojovníkov v UFC, je hrdý na víťazstvo svojho zverenca Ľudovíta Kleina. Nám povedal viac o príprave a predzápasovej nálade.

LAS VEGAS, NEVADA – MARCH 05: Ludovit Klein of Slovakia mbp during the UFC 272 event on March 05, 2022 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Mike Roach/Zuffa LLC)

Súťažíte? Čo môžete vyhrať?

Okrem toho, že sa v poslednom čísle dočítate o zaujímavých ľuďoch, udalostiach a získate potrebné informácie, môžete vyhrať aj zaujímavé ceny. Tento mesiac máte možnosť vyhrať knihu spomienok nášho rodáka Eduarda Kukana.  


V neposlednom rade sa každý mesiac môžete vy aj vaše deti zapojiť do súťaže Nájdi 5 rozdielov o knihy pre deti i dospelých. Vystrihnite kupón so zakrúžkovanými rozdielmi a doneste/pošlite nám ho na adresu redakcie P. Pázmaňa 19, Šaľa, budova Daňového úradu v Šali. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje  oVEčka si číta s nami O. Z.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @slovosalanov

NÁJDETE NÁS V PREDAJI V CELOM MESTE A OKOLITÝCH DEDINÁCH.

Ak organizujete nejakú akciu, zverejníme vám ju v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo.  Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY 

Naši čitatelia majú možnosť predplatiť si Slovo Šaľanov, ktoré im pošleme a nájdu si ho každý mesiac v schránke. Ohláste sa nám a predplaťte si svoj výtlačok Slova Šaľanov. Časopis vám príde na zvolenú adresu poštou a zabalený. Predplatné vám vieme fakturovať a môžete si to dať do nákladov. Nebudete musieť premýšľať, kedy nové číslo vychádza, na žiadne vydanie nezabudnete. Predplatné si viete objednať ako súkromná osoba alebo firma.

Takouto formou môžete pomôcť aj nám, keďže vydávanie tlačeného regionálneho časopisu je stále náročnejšie. Veríme však, že časopis ako je Slovo Šaľanov je v regióne potrebný a Šaľa sa môže pýšiť niečím výnimočným – časopisom vydávaným malým rodinným vydavateľstvom už celých 25 rokov, postaveným na základoch ešte staršieho magazínu, vydávaného dokonca od roku 1987.

Ďakujeme za vašu priazeň.

Zdroj: Archív redakcie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *