Čo sa dočítate v najnovšom čísle: Úspešná filmová kritička zo Šale, splnený sen o kaviarničke,…

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

Slovo Šaľanov 11/2021
Distribúcia: 1. 12. 2021

Nové číslo začína svojimi slovami o súčasnom lockdowne redaktorka Michaela Harabišová, ktorá vyzva ľudí k spolupráci a k dodržiavaniu pravidiel, aby sme sa čo najskôr dostali von zo súčasného stavu.

V rubrike Aktuálne z mesta nájdete informácie o tom, že mesto Šaľa hostilo členov klubu Smart Cities či o tom, že poslanci schválili nižšie sumy na poplatok za rozvoj, ktorý bude v Šali opäť zavedený od januára 2022, alebo správu o tom, že kolumbárium na šalianskom cintoríne je už dokončené.


Vianočná výzdoba sa tento rok presunie aj do iných oblastí mesta, na čo všetko sa môžeme tešiť? V rubrike Aktuálne sa nachádzajú aj správy o mestskej knižnici , ktrá žiada o finančný príspevok na modernizácu, pribudnúť by mali napríklad klimatizácie. V novembri sme si pripomínali Deň veteránov, ktorý si uctilo aj mesto, prečítate si o tom v novom čísle.


Chválime šikovné mamičky, ktoré napriek lockdownu dokázali vyrobiť a predať viac ako 100 adventných venčekov, peniaze z predaja pomôžu MC Mamy Mamám. Podporili ste ich aj vy? V Šali ale máme mnoho milých a šikovných ľudí, medzi nimi aj detičky z eRka, ktoré nasadili pri kostole nové stromčeky.


Predstavujeme aj novú knižku s močenskou kuchyňou, poznáte recepty z tejto oblasti? Do redakcie nám prišla aj správa od žiaka ZŠ Hollého vo Veči, ktorý sa teší, že na hodinách informatiky môžu využívať Micro:bity vďaka grantovej výzve Nadácie Pontis. Prinášame aj komentár Miroslava Demína, aktivistu a divadelníka, k budúcoročným voľbám.


Prečítať si môžete o besede o začiatkoch fotokrúžkov v Šali? Aké mená vám napadnú, keď sa povie fotograf zo Šale? V šalianskom archíve sa konala každoročná medzinárodná konferencia, po ktorej otvorili výstavu, ktorú si môžete pozrieť aj vy, stačí si dohodnúť termín.

V rubrike Kultúra prinášame rozsiahly rzhovor so Šaliankou Kristínou Kúdelovou, ktorá patrí medzi členov Medzinárodnej organizácie filmových kritikov FIPRESCI, je hlavou kultúrneho oddelenia v denníku SME a úspešnou novinárkou, ktorá robila rozhovory so svetovými hviezdami. Prečítajte si o zaujímavostiach zo zákulia rozhovorov a jej novej knihe.


Nezabúdame ani na rubriku Šikovné ruky, v ktorej tento mesiac predstavujeme dvoch šikovných ľudí. Prvou je Beáta Vinczeová, ktorá ručne maľuje krásne drevené vianočné ozdoby.


Druhým je ilustrátor, grafik a hudobník Ján Kurinec zo Šale, ktorý sa tento rok dostal na tohtoročné Bienále ilustrácií Bratislava. Ilustruje detské knižky, vzdeláva a rozpráva o svojej tvorbe v rozhovore s nami.


Predstavujeme aj splnený sen bývalej šalianskej hádzanárky Zuzany Haládikovej, ktorá si v Olomouci otvorila vlastnú La Donuteriu a pečie v nej „kolečká šťastia“, nám prezradila niečo viac o tom, ako sa k tomu dostala.


V rubrike Šport tento mesiac píšeme o hádzanárskej trenérke Slovana Duslo Šaľa Ľudmile Boltenkovej a jej trénerskej kariére a skúsenostiach.


Športový redaktor predstavuje aj úspešnú tenistku Belindu Benčíčovú, olympijskú šampiónku, ktorá žije vo Švajčiarsku, ale pochádza z nášho okresu.


Šaľa prišla o hráča HKM Šaľa Andreja Petra, nám porozprával o dôvodoch, prečo sa rozhdol šaliansky klub opustil a jeho plánoch do budúcnosti. V športovej rubrike píšeme aj o oprave plavárne, ktorá by sa mala podľa všetkého začať na začiatku nového roka či o futbalovej jeseni šalianskeho futbalového klubu. Úspechy majú za sebou aj šalianski naturálni kulturisti, ktorí si z Majstrovstiev sveta priniesli niekoľko medailí.


Na posledných stranách nášho časopisu nájdete naše klasické rubriky, zbohom nude ale vystriedala strana s vianočnými projektami, ktoré môžete podporiť a urobiť niekomu krásne Vianoce.

Súťažíte? Čo môžete vyhrať?

Okrem toho, že sa v poslednom čísle dočítate o zaujímavých ľuďoch, udalostiach a získate potrebné informácie, môžete vyhrať aj zaujímavé ceny. Tento mesiac máte možnosť vyhrať darčeky od Zlatníctva NK Norberta Kružlíka na pešej zóne v Šali. 

V neposlednom rade sa každý mesiac môžete vy aj vaše deti zapojiť do súťaže Nájdi 5 rozdielov o knihy pre deti i dospelých. Vystrihnite kupón so zakrúžkovanými rozdielmi a doneste/pošlite nám ho na adresu redakcie P. Pázmaňa 19, Šaľa, budova Daňového úradu v Šali. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje oVEčka si číta s nami O. Z.

NÁJDETE NÁS V PREDAJI V CELOM MESTE A OKOLITÝCH DEDINÁCH.

Ak organizujete nejakú akciu, zverejníme vám ju v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo.  Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY 

Naši čitatelia majú možnosť predplatiť si Slovo Šaľanov, ktoré im pošleme a nájdu si ho každý mesiac v schránke. Ohláste sa nám a predplaťte si svoj výtlačok Slova Šaľanov. Časopis vám príde na zvolenú adresu poštou a zabalený. Predplatné vám vieme fakturovať a môžete si to dať do nákladov. Nebudete musieť premýšľať, kedy nové číslo vychádza, na žiadne vydanie nezabudnete. Predplatné si viete objednať ako súkromná osoba alebo firma.

Takouto formou môžete pomôcť aj nám, keďže vydávanie tlačeného regionálneho časopisu je stále náročnejšie. Veríme však, že časopis ako je Slovo Šaľanov je v regióne potrebný a Šaľa sa môže pýšiť niečím výnimočným – časopisom vydávaným malým rodinným vydavateľstvom už celých 25 rokov, postaveným na základoch ešte staršieho magazínu, vydávaného dokonca od roku 1987.

Ďakujeme za vašu priazeň.

Zdroj: Archív redakcie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *