Čo sa dočítate v novom čísle Slova Šaľanov?

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

Čo sa dočítate v novom čísle Slova Šaľanov?

Slovo Šaľanov 2022/8
Vydané: 31. 8. 2022

V úvodníku sa redaktorka Michaela Harabišová venuje téme jesenných volieb. Už viete koho si zvolíte za primátora a poslancov vy?

AKTUÁLNE

V rubrike Aktuálne informujeme občanov o tom, že sa Šaľa umiestnila na prvom mieste v celoslovenskej súťaži KLIMAOBEC.

Mesto zvažuje, že občanom zabezpečí zdieľané kolobežky, ktoré využíva čoraz viac miest.

Do 25. septembra môžete hlasovať za LIDL čistinku pre naše mesto.

STRUČNE Z MESTA

Mesto meralo stabilitu stromov zvukovým tomografom. Všetky v teste uspeli a sú zdravé. Niektoré budú podľa oddelenia životného prostredia potrebovať malé úpravy.

Šalianski aktivisti si pripomenuli výročie okupácie pri Pamätníku obetiam komunizmu.

V centre mesta zmizol ikonický stánok, čo bude stáť na jeho mieste sme sa pýtali vedenia mesta. Dočítate sa to v aktuálnom čísle.

PÍŠETE NÁM

Do redakcie nám občas napíšete aj vy, tentokrát išlo o milé poďakovanie za pomoc pri zdravotných ťažkostiach v obchode PEMA, ale o svojich aktivitách nás informovali aj naši šalianski akční seniori. Počas celého leta cestovali a spoznávali nielen svoje okolie.

ÚSPEŠNÍ ŠAĽANIA

Monika Farkašová si z kreatívnej marketingovej prestížnej súťaži Young Lions v Cannes odniesla historicky prvé zlato pre Slovensko. A na stupni víťazov nebola jedinou Šalianskou! Bronz pre Českú republiku získala druhá Šalianska Judita Ružičková. Obom gratulujeme.

KULTÚRA

Michal Rehák, rodák zo Šale vydal ešte koncom minulého roka kresťanský sci-fi román s nezvyčajným názvom 25 mg. V rozhovore nám o ňom povedal niečo viac.

HUDOBNINY

Našu obálku tento mesiac zdobí Nikola Wöllnerová, ktorá prednedávnom vystúpila v šalianskom kultúrnom dome s bývalou superstaristkou Martinou Schindlerovou.

Deti z TK JUMPING Šaľa vystúpili v klipe rapera Diama na pieseň úsmev ako komparz, no predviedli aj svoje tanečné kreácie. Pre mnohé deti to bola prvá profesionálna skúsenosť.

ŠIKOVNÉ RUKY

V rubrike Šikovné ruky píšeme o kreatívnej duši Elene Dubovej a jej maľbách akrylovými farbami. Maľovanie jej pomohlo prekonať náročné a osamelé obdobie pandémie.

ŠPORT

Vedeli ste, že sa v Šali pravidelne koná Mariášový turnaj s celoslovenskou účasťou? Výnimkou nebol ani tento rok, pekné umiestnenie si odniesla aj Šaľa.

Hádzanársky tréner Tomáš Hlavatý opúšťa ruský Rostov a posilní víťaza Ligy majstrov. O novej skúsenosti šalianskeho trénera sa dočítate v rubrike Šport.

Šalianska voltíž zbiera medailu za medailou. Zverenci klubu TJ Slávia SOUP Šaľa vycestovali v júni ako jediní z nášho regiónu  na preteky do Hrabušíc.

Počas leta sa uskutočnil aj 28. ročník turnaja v plážovom volejbale Šaľa beach open, na ktorom sa každoročne zúčastňujú volejbalisti z celého Slovenska.

Hádzanár Andrej Petro bude v budúcej sezóne hrať za Bojnice proti Šali, ktorej v súčasnosti šéfuje. Ako sa pripravuje na tento stred udalostí prezradil v rozhovore pre náš mesačník.


Súťažíte? Čo môžete vyhrať?

Okrem toho, že sa v poslednom čísle dočítate o zaujímavých ľuďoch, udalostiach a získate potrebné informácie, môžete vyhrať aj zaujímavé ceny. Tento mesiac máte možnosť vyhrať nákup v hodnote 15 eur v predajni Môj zdravý svet vo Veči. 

V neposlednom rade sa každý mesiac môžete vy aj vaše deti zapojiť do súťaže Nájdi 5 rozdielov o knihy pre deti i dospelých. Vystrihnite kupón so zakrúžkovanými rozdielmi a doneste/pošlite nám ho na adresu redakcie P. Pázmaňa 19, Šaľa, budova Daňového úradu v Šali. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje  oVEčka si číta s nami O. Z.

NÁJDETE NÁS V PREDAJI V CELOM MESTE A OKOLITÝCH DEDINÁCH.

Ak organizujete nejakú akciu, zverejníme vám ju v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo.  Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY 

Naši čitatelia majú možnosť predplatiť si Slovo Šaľanov, ktoré im pošleme a nájdu si ho každý mesiac v schránke. Ohláste sa nám a predplaťte si svoj výtlačok Slova Šaľanov. Časopis vám príde na zvolenú adresu poštou a zabalený. Predplatné vám vieme fakturovať a môžete si to dať do nákladov. Nebudete musieť premýšľať, kedy nové číslo vychádza, na žiadne vydanie nezabudnete. Predplatné si viete objednať ako súkromná osoba alebo firma.

Takouto formou môžete pomôcť aj nám, keďže vydávanie tlačeného regionálneho časopisu je stále náročnejšie. Veríme však, že časopis ako je Slovo Šaľanov je v regióne potrebný a Šaľa sa môže pýšiť niečím výnimočným – časopisom vydávaným malým rodinným vydavateľstvom už celých 25 rokov, postaveným na základoch ešte staršieho magazínu, vydávaného dokonca od roku 1987.

Ďakujeme za vašu priazeň.

Zdroj: Archív redakcie

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *