Čo sa dočítate v novom čísle Slova Šaľanov? Kultúra, šport, hudobniny…

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

Čo sa dočítate v novom Slove Šaľanov?

slovo šaľanov 5/2021


Slovo Šaľanov 5/2021

Distribúcia: 28. 5. 2021

Májové číslo otvára svojím úvodníkom o tvorbe nášho mesačníka šéfredaktor Ivan Aľakša. Ropráva o tom, že Šaľa má veľa príbehov a noviny sa snažíme mnohokrát nafúknuť, aby sme ich tam dali všetky.

Na úvodnej strane nájdete aj malý článok o potulných remeselníkoch z Nemecka, ktorých stretol v Kráľovej nad Váhom pri ceste. Videli ste aj vy. Putujú po Európe zadarmo, prespávajú pod holým nebom. Zaujímavé nie?

nemci


V rubrike Aktuálne informujeme o aktuálnych informáciách o šalianskom obchvate, o rekonštrukcii šalianskych ulíc za 2,3 milióna eur. Šaľa si pripomenula Deň víťazstva nad fašizmom a Miroslav Demín, člen Komisie kultúry a CR pri MsZ v Šali, upozorňuje na Kaplnku s hrobkou rodín Feketeovcov a Feketeházyovcov a jej stav, ktorý potrebuje zrekonštruovať.


Napísali ste nám srdcervúci príbeh a prosbu o pomoc pre maminku Vierku a partnera Milana, ktorý prišli pri požiari o svoj vysnívaný domček. Pomôcť môžete aj vy.


Počas pandémie sa združenie Zatúlané psíky tešilo zvýšenému záujmu o adopciu. O počtoch adoptovaných psíkov a fungovaní útulku napísala článok študentka Kristína Marcinková, ktorá je u nás na redakčnej praxi.

zatulane psiky šaľa


Dňa 25. 6. ocenia na nádvorí kaštieľa laureátov ocenenia tvorivý čin roka 2021. Vystúpi spevák Robo Opatovský a akcia otvorí kultúrne leto v Šali. Spýtali sme sa za vás, ako to bude s kultúrou v Šali cez letné mesiace. Aké podujatia nás čakajú, bude sa premietať na amfiteátri?


V rubrike Šikovné ruky máme tento mesiac Šalianku Adélu Mészarosovú, ktorá pod značkou Adel vyrába dekorácie a originálne hračky pre deti. Využíva pritom primárne techniku slučkovania, ktorú kombinuje inými technikami.

adel


Vedeli ste, že v šalianskej firme vyrábajú výnimočný germicídny čistič a dezinfikátor vzduchu. Za jeho myšlienkou stojí Tibor Kovács, riaditeľ spoločnosti Microwell, ktorú pozná každý Šaľan.

O Monike Farkašovej, mladej marketérke zo Šale, sme písali už v minulosti. Pôsobila v New Yorku v marketingovej agentúre ako digitálny stratég. Dnes ju nájdete na Slovensku a popri práci vytvorila projekt pre podporu žien v kreatívnej sfére s názvom Neviditeľné, prečítajte si o ňom.


V júni nás čaká čiastočné zatmenie Slnka. O tomto úkaze a o tom, ako a kedy ho môžete pozorovať aj u nás v okrese, napísal do Slova Šaľanov Ivan Molnár, s ktorým sme robili rozhovor v minulom čísle a venuje sa astronómii a pozorovaniu hviezdnej oblohy.


V Trnovci nad Váhom žije 81 ročný Mikuláš Láng, ktorý sa od mladosti venoval výrobe nábytku, dnes, na dôchodku, vyrába a vystavuje dekorácie z dreva, ktoré sám vyrezáva v domácej dielni.


V rubrike Hudobniny nájdete metalovú šaliansku kapelu Cranial Void, ktorá vydala svoj debutový album Celastial.

Nechýba ani šport, tento mesiac vyspovedal náš športový redaktor lukostreca Jozefa Bošanského, ktorý dosiahol najlepšie umiestnenie Slováka v histórii.

bošanský lukostrelec


Tréneri šalianskych mládežníckych futbalových tímov pre Slovo Šaľanov porozprávali o uvoľnení opatrení a návrate tréningov, obávajú sa ďalšej vlny covidu.

Súťažíte? Čo môžete vyhrať?

Okrem toho, že sa v poslednom čísle dočítate o zaujímavých ľuďoch, udalostiach a získate potrebné informácie, môžete vyhrať aj zaujímavé ceny. Tento mesiac máte možnosť vyhrať  pohostenie v hodnote 15 eur do našej Čajovne Na Konci Vesmíru, ktorá prešla cež pandémiu rekonštrukciou.

V neposlednom rade sa každý mesiac môžete vy aj vaše deti zapojiť do súťaže Nájdi 5 rozdielov o knihy pre deti i dospelých. Vystrihnite kupón so zakrúžkovanými rozdielmi a doneste/pošlite nám ho na adresu redakcie P. Pázmaňa 19, Šaľa, budova Daňového úradu v Šali. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje oVEčka si číta s nami O. Z.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @slovosalanovň

NÁJDETE NÁS V PREDAJI V CELOM MESTE A OKOLITÝCH DEDINÁCH.

Ak organizujete nejakú akciu, zverejníme vám ju v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo.  Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY 

Naši čitatelia majú možnosť predplatiť si Slovo Šaľanov, ktoré im pošleme a nájdu si ho každý mesiac v schránke. Ohláste sa nám a predplaťte si svoj výtlačok Slova Šaľanov. Časopis vám príde na zvolenú adresu poštou a zabalený. Predplatné vám vieme fakturovať a môžete si to dať do nákladov. Nebudete musieť premýšľať, kedy nové číslo vychádza, na žiadne vydanie nezabudnete. Predplatné si viete objednať ako súkromná osoba alebo firma.

Takouto formou môžete pomôcť aj nám, keďže vydávanie tlačeného regionálneho časopisu je stále náročnejšie. Veríme však, že časopis ako je Slovo Šaľanov je v regióne potrebný a Šaľa sa môže pýšiť niečím výnimočným – časopisom vydávaným malým rodinným vydavateľstvom už celých 25 rokov, postaveným na základoch ešte staršieho magazínu, vydávaného dokonca od roku 1987.

Ďakujeme za vašu priazeň.

Zdroj: Archív redakcie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *