Čo sa dočítate v novom Slove Šaľanov: Vodné športy v Šali ožívajú

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

Čo sa dočítate v najnovšom Slove Šaľanov?

slovo šaľano 7/2021

Slovo Šaľanov 7/2021

Distribúcia: 30. 7. 2021

V úvodníku dostal slovo tento mesiac šéfredaktor Ivan Aľakša, ktorý spomína na fungovanie Lodenice v minulosti a vymýšľa rôzne návrhy na filmové spracovanie. Jedno je isté, Váh znova ožíva a on má z toho radosť.

V okrese Šaľa je zaočkovaná skoro polovica obyvateľov, priniesli sme o tom správu aj na našom webe. My v redakcii to už máme tiež tiež za sebou.

V novom čísle prinášame aj správy z mesta, najmä vyjadrenie vedenia mesta Šaľa k zrušeniu verejného obstarávania na obchvat nášho mesta. Čo myslíte, dožijeme sa ho?

Predstavujeme tiež zamestnankyňu Mestského úradu v Šali, Marianu Takáčovú, vedúcu Spoločenského školského úradu. Odpovedala na otázky ako dlho už vo svojej funkcii pôsobí, čím sa zaoberá, aké sú jej očakávania a v čom je jej práca zaujímavá.

Na konci júna nám prišla správa od detičiek zo ZŠ J. C. Hronského, ktorí stihli pred prázdninami napísať dôchodcom 375 pohľadníc, aby im vyčarili úsmev na tvári. V školstve zostávame aj naďalej, na Mestskom úrade v Šali sa rozlúčili so zamestnancami školstva, ktorí tento rok odchádzajú do dôchodku.

Od júla zdraželo cestovné prímestskou dopravou, to však nie sú jediné zmeny, ktoré priniesla spoločnosť Arriva Nitra.

Michal Rábek, je mladý podnikateľ, ktorý len prednedávnom ukončil školu, počas ktorej začal podnikať v segmente kávy. Na trh priniesol prvú cestovnú verziu filtrovanej výberovej kávy na Slovensku s názvom Sydrip. Dopriať si ju môžete kdekoľvek na svete. Nám o svojom projekte porozprával viac.

Šalianka Katarína Brňáková napísala pokračovanie knihy „Na živote je krásne aj to..“ Knižku opisuje ako motivačnú knihu bez „amerických rečí“.

Rubrika Šikovné ruky patrí tento mesiac Monike Glöckner, ktorá tvorí sladké umenie. Každý jej dezert je niečím výnimočný a originálny. Absolvovala niekoľko kurzov a najviac ju baví pečenie francúzskych mousse dezertov, ktoré okrem chuti očaria najmä prekrásnym vzhľadom.

V roku 1981 vznikol v Šali Kynologický klub, tento rok tak  jeho členovia oslavujú 40. výročie. Za sebou majú niekoľko úspechov, medailové umiestnenia, množstvo práce a milovaných štvornohých miláčikov. O ich pôsobení si prečítate aj v novom Slove Šaľanov.

Váh ožil, píše šéfredaktor v úvodníku. Po rokoch sa v našom meste obnovili vodné športy. V zimnom prístave po novom sídlia kajakári a veslári. Váh podľa slov odchovancov rýchlostnej kanoistiky v Šali ponúka najlepšie podmienky v republike. S kajakármi budú spolupracovať aj veslári. Prvé deti už trénujú a dokonca si z prvých pretekov priniesli aj ocenenia.

Vodné športy boli kedysi neoddeliteľnou súčasťou nášho mesta a najmä Váhu. Mnohí si určite pri čítaní článku o vodnom motorizme v Šali zaspomínajú tak ako Jozef Syrový a Jaroslav Vanek, ktorí nám porozprávali o slávnej ére šalianskych mechanikov v rýchlych člnoch.

V rubrike Šport nájdete rozhovor s ultramaratóncom Martinom Halászom, ktorý si vychutnal svoje prvé preteky v tomto roku. Odohrali sa v Tatrách a on nám porozprával o problémoch počas pandémie a zrušených pretekoch.

SOUP Šaľa sa zúčastnilo na podujatí Slovenský voltížny pohár. Pretekárka Lea Hakszer pocestuje na majstrovstvá sveta, kde bude naše mesto reprezentovať so svojimi úspechmi.

Súťažíte? Čo môžete vyhrať?

Okrem toho, že sa v poslednom čísle dočítate o zaujímavých ľuďoch, udalostiach a získate potrebné informácie, môžete vyhrať aj zaujímavé ceny. Tento mesiac máte možnosť vyhrať darčekový balíček s hrami a reklamnými predmetmi od Duslo, a. s .

V neposlednom rade sa každý mesiac môžete vy aj vaše deti zapojiť do súťaže Nájdi 5 rozdielov o knihy pre deti i dospelých. Vystrihnite kupón so zakrúžkovanými rozdielmi a doneste/pošlite nám ho na adresu redakcie P. Pázmaňa 19, Šaľa, budova Daňového úradu v Šali. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje oVEčka si číta s nami O. Z.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @slovosalanov

 

NÁJDETE NÁS V PREDAJI V CELOM MESTE A OKOLITÝCH DEDINÁCH.

Ak organizujete nejakú akciu, zverejníme vám ju v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo.  Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY 

Naši čitatelia majú možnosť predplatiť si Slovo Šaľanov, ktoré im pošleme a nájdu si ho každý mesiac v schránke. Ohláste sa nám a predplaťte si svoj výtlačok Slova Šaľanov. Časopis vám príde na zvolenú adresu poštou a zabalený. Predplatné vám vieme fakturovať a môžete si to dať do nákladov. Nebudete musieť premýšľať, kedy nové číslo vychádza, na žiadne vydanie nezabudnete. Predplatné si viete objednať ako súkromná osoba alebo firma.

Takouto formou môžete pomôcť aj nám, keďže vydávanie tlačeného regionálneho časopisu je stále náročnejšie. Veríme však, že časopis ako je Slovo Šaľanov je v regióne potrebný a Šaľa sa môže pýšiť niečím výnimočným – časopisom vydávaným malým rodinným vydavateľstvom už celých 25 rokov, postaveným na základoch ešte staršieho magazínu, vydávaného dokonca od roku 1987.

Ďakujeme za vašu priazeň.

Zdroj: Archív redakcie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *