Čo sa dočítate v novom vydaní Slova Šaľanov?

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

Slovo Šaľanov 2022/7
Vydané: 4. 8. 2022

Nové vydanie Slovo Šaľanov vyšlo síce po plánovanom termíne, za čo sme sa už raz ospravedlnili, ale vyšlo a skrýva krásne príbehy. Vydávať regionálny časopis v súčasnosti nie je jednoduché, a preto si vážime vašu podporu.

Školstvo

V rubrike Školstvo nájdete správy o nových riaditeľoch a riaditeľkách našich škôl a škôlok. O učiteľoch a školských pracovníkoch, ktorí sa lúčia s deťmi a odchádzajú do dôchodku. Aj o samotných žiakoch v našom okrese, ktorí dosahujú vynikajúce výsledky a reprezentujú náš okres.


Doprava

Rubrika Doprava sa venuje informácii o vyhlásení verejného obstarávania na obchvat mesta Šaľa, na ktorý čakáme už niekoľko desaťročí. Záujemcovia sa môžu prihlasovať do konca augusta. Uvidíme, či sa Šaľania konečne dočkajú vysnívaného obchvatu.


Okrem obchvatu je u nás problém s cyklodopravou, chýbajú cyklochodníky aj cyklotrasy, čo by sa mohlo zmeniť. Mesto pracuje na rozvoji cyklistickej infraštruktúry.

Aktuálne

Aktuálne nájdete na mobilnom dopravnom ihrisku nielen bicykle na požičanie, ale aj odrážadlo či kolobežky pre tých najmenších.


V centre mesta vyrástli počas júla tri nové stojiská polopodzemných kontajnerov, postupne by sa mali všetky staré stojiská zrušiť a nahradia ich s polopodzemnými kontajnermi.

Nechýba naša rubrika Stručne z mesta, kde nájdete drobné správy a oznamy z mesta. A vedeli ste, že v Hornom Jatove sa už po piatykrát stretli rodáci na krásnej akcii, ktorú organizuje OZ Hornojatovčan?


Predstavujeme

V novom čísle Predstavujeme  Šalianskych včelárov, ktorí organizujú včelárske krúžky? Včelárov je stále menej a sú čoraz starší, ukážme mladým, deťom aj dospelým, aké krásy skrýva toto užitočné remeslo.


Predstavujeme aj novú knihu Hovor so mnou od autora Milana Daniela. Knihu napísal ako sprievodcu pre deti z detských domovov. Aby sa kniha dostala tam, kde je potrebná, môžete pomôcť aj vy. Informácie nájdete v článku alebo na www.minibodka.sk


Na jachte okolo rovníka.. na priehrade v Kráľovej nad Váhom. Karol Hučko oboplával Zem, ale iba na vlnách našej priehrady. O svojom koníčku, vášni a nápade oboplávať Zem sa rozhovoril v rozhovore v aktuálnom čísle.


Šikovné ruky

Šikovné ruky má aj rodáčka z Popradu, ktorá o sebe hovorí ako o polovičnej Šalianke, nakoľko tu žije už viac ako 20 rokov. Lucia Bardyová tvorí personalizované šálky. Jej tvorbu nájdete aj na facebookevj stránke Handmade by Lulu.


Kultúra

Rubrika Kultúra sa venuje výhercom Tvorivého čina roka, špeciálne jednej Evke Molnárovej, ktorú poznajú Šaľania ako maliarku a učiteľku na ZUŠ v Šali. Ocenená ale bola za svoje krásne fotografie mesta a prírody okolo nás. Prečítajte si rozhovor o jej ceste k fotografii.


Ukrajinci v Šali

Šéfredaktor sa minulý mesiac pozhováral s dvoma Ukrajinkami, ktoré začali svoj život v Šali. Olena prišla do Šale s mamou a deťmi z Charkova. Našla si tu prácu a v rozhovore povedala viac o vzťahoch medzi Rusmi a Ukrajincami, jazykovej bariére, vojne, úteku na Slovensko a živote v Šali.


Druhou Ukrajinkou je Alla Dumitraš, ktorá na Ukrajine učila 30 rokov spev v našom partnerskom meste. S deťmi vystupovali pravidelne na našich jarmokoch. Dnes žije vo Veči a v meste zorganizovala benefičný koncert pre Ukrajinu.


Šport

Rubrika Šport skrýva mladú talentovanú rýchlostnú korčuliarku Leu Kmeťovú, ktorá zdobí aj aktuálnu obálku časopisu. Všetko pre ňu odštartoval plagát v škole a dnes zbiera úspech za úspechom.


V FK Slovan Duslo Šaľa prišlo k zmene na trénerskej pozícii. Štellára vystriedal Foltán.

Mladý šaliansky karatista Filip Bleho bol úspešný na júlových MS v karate a kobudo. Z Floridy si priniesol dva tituly majstra sveta.


Westernový jazdec Andrej Takáč chce pomáhať deťom s aspergerovym syndrómom, ktorým trpí aj on sám. Práve kone mu pomohli. Prosí o pomoc verejnosť.


 

Kulturista Erik Tóth znova reprezentoval mesto na vysokej úrovni. Do Šale priniesol zlato z MS.


Súťažíte? Čo môžete vyhrať?

Okrem toho, že sa v poslednom čísle dočítate o zaujímavých ľuďoch, udalostiach a získate potrebné informácie, môžete vyhrať aj zaujímavé ceny. Tento mesiac máte možnosť vyhrať stredný box zmrzliny od cukrárne a  kaviarne Edoni v Šali

V neposlednom rade sa každý mesiac môžete vy aj vaše deti zapojiť do súťaže Nájdi 5 rozdielov o knihy pre deti i dospelých. Vystrihnite kupón so zakrúžkovanými rozdielmi a doneste/pošlite nám ho na adresu redakcie P. Pázmaňa 19, Šaľa, budova Daňového úradu v Šali. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje  oVEčka si číta s nami O. Z.

NÁJDETE NÁS V PREDAJI V CELOM MESTE A OKOLITÝCH DEDINÁCH.

Ak organizujete nejakú akciu, zverejníme vám ju v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo.  Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY 

Naši čitatelia majú možnosť predplatiť si Slovo Šaľanov, ktoré im pošleme a nájdu si ho každý mesiac v schránke. Ohláste sa nám a predplaťte si svoj výtlačok Slova Šaľanov. Časopis vám príde na zvolenú adresu poštou a zabalený. Predplatné vám vieme fakturovať a môžete si to dať do nákladov. Nebudete musieť premýšľať, kedy nové číslo vychádza, na žiadne vydanie nezabudnete. Predplatné si viete objednať ako súkromná osoba alebo firma.

Takouto formou môžete pomôcť aj nám, keďže vydávanie tlačeného regionálneho časopisu je stále náročnejšie. Veríme však, že časopis ako je Slovo Šaľanov je v regióne potrebný a Šaľa sa môže pýšiť niečím výnimočným – časopisom vydávaným malým rodinným vydavateľstvom už celých 25 rokov, postaveným na základoch ešte staršieho magazínu, vydávaného dokonca od roku 1987.

Ďakujeme za vašu priazeň.

Zdroj: Archív redakcie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *