Čo sa dočítate v poslednom čísle roka 2022?

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min


Slovo Šaľanov 12/2022
Vydané: 22. 12. 2022

Posledné číslo roka 2022 vyšlo pred Vianocami a práve téme vianočných tradícií sa v úvodníku venuje aj naša redaktorka Michaela Barczi.

AKTUÁLNE

V rubrike Aktuálne nájdete článok o ocenených občanoch mesta Šaľa za rok 2022, sú medzi nimi dve ženy – Veronika Kružlicová a Monika Budaiová.


Priniesli sme aj informáciu o tom, že klzisko otvorí svoje brány, ak mu bude priať počasie. Bohužiaľ, vyzerá to zatiaľ tak, že jeho brány budú musieť kvôli vysokým teplotám zostať zatvorené.


V meste sa na konci roka hlasovalo o zvyšovaní poplatkov a daní. Prinášame sumár – za čo si v novom roku v meste priplatíme a prečo?

Mesto začalo so šetrením na verejnom osvetlení. Šetriaci režim funguje už v celom meste, na LED lampách sa znižovala intenzita svetla, na staršom verejnom osvetlení – sodíkových lampách od decembra svieti každé druhé svetlo.

Mikuláš v Šali bol naozaj bohatý, prišiel do mesta, do kultúrneho domu i do rôznych zariadení a urobil radosť deťom i dospelým.


ŠIKOVNÉ RUKY

Šikovnými rukami sa môže pochváliť Laura Mišková, ktorá vyrába dekorácie na rôzne obdobia v roku. Najväčším zdrojom inšpirácie je jej vlastná fantázia.


ŠAĽANIA POMÁHAJÚ

V rubrike Šaľania pomáhajú nájdete ocenenú Veroniku Kružlicovú, ktorá zasvätila celý svoj život Červenému krížu. Prečítajte si o jej životnej ceste. Za jej dlhoročnú prácu ju ocenilo nielen naše mesto, ale aj bývalý prezident SR Andrej Kiska.


A keď už sme pri Červenom kríži, v decembri sa konalo aj každoročné oceňovanie darcov krvi plaketami za ich niekoľkonásobné odbery, prinášame zoznam ocenených.


PREDSTAVUJEME

Predstavujeme aj šikovného mladého aktivistu Tomáša Benkoviča, ktorý pôsobí ako predseda Mládežníckeho parlamentu mesta Šaľa. Náš parlament aj Tomáš získali ku koncu roka ocenenie za aktívnu prácu s mládežou a organizáciu podujatí.


ŠPORT

Koniec roka žil aj športom, členovia klubu Darts Ckub Šaľa zorganzovali na počesť svojho priateľa charitatívny turnaj  v šípkach, ktorý nazvali Memoriál Daniela Šturdíka. Vyzbierané financie darovali Danielovi Vyslúžilovi zo Šale.


Konal sa aj 10. ročník Vianočného turnaja MET cup a 5. ročník Memoriálu Tibora Meszlényiho v Mestskej športovej hale v Šali. Otganizuje ich už každoročne Jozef Novák s manželkou. Prečítajte si, ako vyzerali tieto ročníky.


Súťažíte? Vyhrajte darčekový balíček od Petra Hlavatého – HALO reality Šaľa 


Ako na to? Vylúštite krížovku nášho mesačníka a tajničku napíšte do kupónu, ktorú s vašimi údajmi doručte poštou alebo osobne do redakcie Slova Šaľanov.

Zapojiť sa môžete aj do súťaže Nájdi 5 rozdielov. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje  oVEčka si číta s nami O. Z

Nezabudnite, nové číslo nájdete v predajniach v celom meste a v okolitých obciach. Opäť tiež ponúkame možnosť zverejniť vaše podujatia (v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo). Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY

red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *