Desiatky dobrovoľníkov podporili čistenie oboch brehov Váhu v Šali

banner fantázia
Čas čítania: < 1 min

V Šali majú za sebou ďalšie čistenie oboch brehov rieky Váh. Pozvanie občianskeho združenia Šaľa – Tvoje mesto prijala takmer päťdesiatka dobrovoľníkov. Vyzbierali niekoľko desiatok vriec odpadu. Tretina z nich posledný aprílový víkend čistila od odpadkov večiansku stranu rieky, zvyšok šaliansku. Odpad zbierali do plastových vriec, ktoré poskytlo mesto Šaľa.


„Tradičné podujatie sme zorganizovali pri príležitosti aprílového Dňa zeme. Tentoraz prišli partie mladých ľudí, aj rodiny s deťmi a mládež. Každý dostal rukavice, vodu a vrecia a na konci malý darček. Nechýbala stráž prírody, ktorá začala fungovať aj v Šali, a ďalší poslanci – Miloš Rehák a Gabriela Lacková“ hovorí predseda združenia a poslanec Mestského zastupiteľstva v Šali Róbert Andráši.

Medzi odpadom dominovali najmä fľaše, poháre, plechovky, nádoby z konzerv, desiatky plastových obalov, igelitových tašiek, vreciek a množstvo rozličných obalov po potravinách. V Šali – Veči po tejto brigáde ďalší dobrovoľníci čistili pláž. Podobné čistenie zrealizovali v Šali už po niekoľkýkrát.

Občerstvenie pre brigádníkov.

20 nových stromov pre Šaľu

V Šali si Deň zeme pripomenuli nielen čistením brehov rieky Váh aj vysadením nových stromov. Osemnásť okrasných stromov zasadili pri nájomných bytoch na Kráľovskej ulici a dva na Mostovej. Pri výsadbe spolupracovali občianske združenia Petra Bošňáka, Medúza, Šaľa – Tvoje mesto (ŠTM) a mesto Šaľa. Zakúpenie stromov – jablone, javorov a čerešní – finančne podporila spoločnosť Ewia.


Ku Dňu zeme vznikla v meste aj výzvu zapojiť sa do individuálneho čistenia sídlisk a prírody. Na Deň zeme pamätali aj niektoré školy, ktoré zverejnili fotografie a videá zo zbierania odpadu žiakmi. Špeciálny kahoot kvíz k Ďňu zeme pripravilo zas Centrum voľného času. Video pripravili aj žiaci Základnej umeleckej školy v Šali. Ďalší dobrovoľníci sa tiež zapojili do čistenia iných priestranstiev.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *