Do základných škôl v Šali nastúpilo 89 percent žiakov, kloktacie testy v nich nebudú

zš kloktacie testy šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

V pondelok nastúpilo do tried na prvom stupni základných škôl v Šali 89 percent z celkového počtu žiakov (825 z 928 žiakov), do materských škôl 76 percent detí (543 zo 718). Slovo Šaľanov o tom informovala vedúca Spoločného školského úradu v Šali Mariana Takáčová. V Základnej škole J. C. Hronského na Krátkej ulici sú tri skupiny 5 + 1 žiakov (11 žiakov) druhého stupňa.

„V školách sa všetci žiaci prvého stupňa a materské školy vzdelávajú prezenčne od 15. marca 2021. V karanténe máme 1 triedu MŠ,“ uviedla Takáčová.

Okres Šaľa je od pondelka do nedele podľa tzv. covidového automatu v červenej farbe. Ide o druhý stupeň varovania. Stále platí zákaz vychádzania s výnimkami. Pohyb je povolený len s cieľom zabezpečenia základných potrieb. Pri prechode do nižšieho stupňa varovania sa mení len dĺžka platnosti negatívneho testu pri ceste do práce.

V Šali aktuálne tento týždeň prebieha zápis do prvého ročníka základných škôl. Vedúca Spoločného školského úradu v Šali Mariana Takáčová zároveň informovala, či budú školy v meste využívať tzv. kloktacie texty. „V meste Šaľa na základe prieskumu rodičia neprejavili dostatočný záujem o kloktacie testy. V našich školách sa momentálne využívať nebudú,“ uviedla. Dodala, že v našom meste je dostatočný počet MOM, v ktorých si rodičia aj žiaci 2. stupňa bez problémov pretestovanie zabezpečia.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *