Druhý Blšaliak obohatený o program a dobrú myšlienku

blšaliak foto
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Posledný blšaliak mal úspech napriek zlému počasiu

Páčil sa vám posledný Blšaliak? Konal sa v priestoroch bývalej pivárne Viecha. Počasie naposledy situáciu trošku skomplikovalo, ale aj napriek tomu sa našlo veľa predávajúcich a spokojných kupujúcich. Niektorí svoje veci darovali na charitu a urobili tak dobrý skutok. V novembri sa bude konať Blšaliak číslo dva, takže, ak ste ten prvý náhodou premeškali, máte novú šancu.

blšaliak
Posledný blšaliak sa konal vo Vieche

V novom priestore

Tento raz sa všetci stretnú 24. novembra v hale Centra voľného času v Šali. „ Akcia sa nám rozrástla. Milo Kollár z čajovne chcel v ten deň organizovať Zónu bez peňazí (táto aktivita prebehne v ten deň súčasne v rôznych mestách na Slovensku) – ide o platformu, ktorá umožňuje ľuďom odovzdať veci, ktoré už nechcú /nepotrebujú, a zároveň ľuďom poskytuje možnosť zobrať si čokoľvek z odovzdaných vecí, ktoré sa tam zozbierajú,“ hovorí jeden z organizátorov.

cyklus
cyklus recyklovania vecí

Program pre veľkých aj malých

Očakávať môžete plnohodnotný zážitok, organizátori si pripravili zaujímavý program, ktorý spríjemní pobyt na blšom trhu. CVČ a Materinky budú počas celého blšáku organizovať program pre deti – tvorivé dielne a interaktívne divadlo, kde si deti môžu zahrať nejaké úlohy. Tento program bude vo veľkej miestnosti,  prepojenej s priestorom, ktorý je hore po schodoch v hale. Počas blšáku bude tiež hudobný program – Milo Kollár, hosť s hangdrumom. Pomedzi hudobný program budú dve krátke prednášky o odpadoch, predchádzaní ich vzniku, znovupoužívaní a čiastočne aj o správnej recyklácii. Prednášať bude jeden z organizátorov Martin Jakuš a Jakub Vričan, ktorý pravdepodobne spraví aj malý workshop na výrobu peňaženiek z odpadových materiálov. Na konci po zbalení trhu zavŕši program mladá šalianska kapela The Ausgezeichnet.

blšaliak plagát
Plágát s informáciami o druhom blšaliaku

Zóna bez peňazí bude voľne sprístupnená celý čas na poschodí haly, veci, ktoré zostanú, zoberie poslanec Robert Andráši a prerozdelí ich na charitu alebo neskorším záujemcom.

Akcia sa koná v čase, kedy bude prebiehať aj Európsky týždeň redukcie odpadov.

Autor: redakcia
Foto: blšaliak

One Comment on “Druhý Blšaliak obohatený o program a dobrú myšlienku”

  1. Dobrý deň, som jednotlivec, ktorý môže poskytnúť 2% pôžičky na uspokojenie vašich finančných potrieb alebo na pomoc pri realizácii projektov. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o podmienkach, kontaktujte ma. E-mail: marinarose.fr@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *