Dvojčíslo Slovo Šaľanov: Čo sa dočítate v novom čísle?

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 4 min

Čo sa dočítate v Slove Šaľanov?

Slovo Šaľanov 8-9/2021
Distribúcia: 3. 9. 2021

Nové dvojčíslo otvára svojím úvodníkom redaktorka Michaela Harabišová, ktorá sa lúči s letom a hovorí o tom, čo nám prinieslo a zanechalo. Momentálne máme v predaji dvojčíslo Slovo Šaľanov, namiesto klasického mesačníka, dôvody sú viaceré – technické i osobné, no veríme, že sa vám nové číslo bude páčiť. Ďalšie vyjde znova o mesiac.

V rubrike Aktuálne prinášame výsledky vinárskej súťaže Víno Terra Wag, verejná ochutnávka sa uskutoční už tento víkend – 10. a 11. septembra počas osláv v našom meste. Píšeme taktiež o začiatku školského roka  a predstavujeme jednu z ďalším pracovníčok Mestského úradu v Šali – hlavnú kontrolórku Martinu Bartošovičovú.

Súťaž Víno Terra Wag.

V novom čísle nájdete informácie, kde a kedy môžete darovať v našom meste krv, kedy sa uskutoční ďalší mobilný zber použitých kuchynských olejov a tukov a ako a dokedy požiadať o dotácie na šport a kultúru.

Zaujímalo vás, prečo sa nečistí špinavé parkovisko na Kukučínovej ulici, v rubrike Spýtali sme sa za vás na to nájdete odpoveď. Na posledný podnet od vás nám od mesta prišla odpoveď, reagovali na rubriku Píšete nám, kde sa jedna obyvateľka sťažovala na pracovníkov cintorína a ich neochotu zorganizovať pohreb po 15.00 hod. Celú odpoveďnájdete v novom dvojčísle.

Spýtali sme sa za vás: Prečo mesto nečistí parkovisko na Kukučínovej ulici?

Šaľa začala s masívnou opravou ciest, dokopyich opravia 17, všetky informácie sa taktiež dočítate v tlači i na našom webe. Mnohých zaujímalo, čo sa deje na uliciach Šafárikova, Družstevná a Palárikova, v týchto oblastiach nášho mesta sa momentálne vymieňajú rozvody tepla. Podľa slov MeT Šaľa ide o úseky, v ktorých bývali najčastejšie poruchy.

Opravy 17 ciest v našom meste.

Leto sa v klube fotografov Terra Wag nieslo v znamení hviezd. Dopomohol k tomu aj Ivan Molnár, o ktorom sme písali pred pár mesiacmi na našich stránkach. Členovia klubu momentálne plánujú výstavu, ktorú si môžete pozrieť od 8. 9. do 5. 10. v čase od 9.00 do 17.00 hod. v KS Večierka.

Čo vyrastie na mieste bývalej krčmy? Šaľania si spomínajú na krčmu, známu ako Kazačok, ktorú už definitívne zbúrali. O tom, čo vyrastie na jej mieste nám porozprával investor.

Na titulnej strane je tento mesiac Katarína Ághová a jej optika s rodinnou tradíciou, ktorá oslávila 30 rokov v Šali. Založil ju ešte jej otec Róbert Ágh, na ktorého v dobrom spomína mnoho Šaľanov.

Optika Horizont oslavuje 30 rokov.

V Šali radi zachovávame históriu a tradície. Na konci leta sa na pešej zóne uskutočnila Ľudová svadba pod palcom Folklórneho súboru Šaľan, ktorý si pripravil krásny program. Históriu obľubuje aj Klub historických vozidiel Šaľa, jeho členovia sa vybrali so svojimi veteránmi do Chorvátska, odkiaľ si doniesli tri trofeje.

Veterány zo Šale v Chorvátsku na výstave.

Len 11-ročný Matej Krajčovič zo Šale je nám všetkým už známy, písali sme o ňom aj my. Tentokrát sa mu podarilo dostať sa do televíznej šou a svetoznámeho muzikálu. Na obrazovkách TV JOJ ho už čoskoro budú môcť Šaľania vidieť v projekte Československo má talent a na divadelné dosky sa postaví v Nitre, zahrá si a zaspieva v muzikáli Jozef a jeho zázračný farebný plášť. Viac sa dočítate v novom čísle.

Matej Krajčovič a jeho úspechy.

V zákulisí Československo má talent nájdete aj Alexandru Bednárovú, ktorá pracuje v oddelení Nových médií. Robí rozhovory s celebritami i bežnými účastníkmi súťaže.

Alexandra Bednárová pracuje v zákulisí šou Československo má talent.

V rubrike Predstavujeme nájdete Šaliansku Roxanu Jeskovú, ktorá dostala možnosť líčiť celebrity ako speváčku Emmu Drobnú, Dominiku Mirgovú, modelky Yasminu Taty, influencerky Ziku či Naty Kerny. Čaká ju aj ďalšie väčšie líčenie na pripravovanej módnej prehliadke v Bratislave.

Roxana Jesková s Emmou Drobnou.

Šikovné ruky má aj Katarína Fekečová, ktorá na sociálnych sieťach vystupuje pod názvom Kúsok Krásna. Vo svojom ateliéri v Šali sa venuje výrobe mydlových kytíc, no nás zaujímala hlavne práca s nábytkom, ktorý maluje a dáva mu novú šancu na život. Viac o jej tvorbe sa dozviete na našich stránkach.

Katarína Fekečová a jej Kúsok krásna.

Športová rubrika tento mesiac patrila hádzanárskemu trénerovi Tomášovi Hlavatému, ktorý pôsobí v Rusku a s reprezentáciou sa dostal aj na tohtoročnú olympiádu. Napísali sme aj o úspechoch šalianskeho klubu Olymp Gym a ich pripravovaných novinkách.

Tomáš Hlavatý na tohtoročnej olympiáde.

V uplynulých týždňoch sa konal aj kolkársky turnaj pre nevidiacich a slabozrakých, prinášame výsledky turnaja. V športe zostávame aj pri článku o vydaní knihy o histórii futbalu vo Veči. Kniha mapuje 90 rokov večianskeho futbalu, autormi sú  Vendelín Sloboda a Erika Velazquezová.

Súťažíte? Čo môžete vyhrať?

Okrem toho, že sa v poslednom čísle dočítate o zaujímavých ľuďoch, udalostiach a získate potrebné informácie, môžete vyhrať aj zaujímavé ceny. Tento mesiac máte možnosť vyhrať cestovnú verziu filtrovanej výberovej kávy od slovenských pražiarov značky Sydrip, za ktorou stojí mladý podnikateľ z nášho okresu Michal Rábek.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SYDRIP (@sydrip_official)

V neposlednom rade sa každý mesiac môžete vy aj vaše deti zapojiť do súťaže Nájdi 5 rozdielov o knihy pre deti i dospelých. Vystrihnite kupón so zakrúžkovanými rozdielmi a doneste/pošlite nám ho na adresu redakcie P. Pázmaňa 19, Šaľa, budova Daňového úradu v Šali. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje oVEčka si číta s nami O. Z.

NÁJDETE NÁS V PREDAJI V CELOM MESTE A OKOLITÝCH DEDINÁCH.

Ak organizujete nejakú akciu, zverejníme vám ju v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo.  Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY 

Naši čitatelia majú možnosť predplatiť si Slovo Šaľanov, ktoré im pošleme a nájdu si ho každý mesiac v schránke. Ohláste sa nám a predplaťte si svoj výtlačok Slova Šaľanov. Časopis vám príde na zvolenú adresu poštou a zabalený. Predplatné vám vieme fakturovať a môžete si to dať do nákladov. Nebudete musieť premýšľať, kedy nové číslo vychádza, na žiadne vydanie nezabudnete. Predplatné si viete objednať ako súkromná osoba alebo firma.

Takouto formou môžete pomôcť aj nám, keďže vydávanie tlačeného regionálneho časopisu je stále náročnejšie. Veríme však, že časopis ako je Slovo Šaľanov je v regióne potrebný a Šaľa sa môže pýšiť niečím výnimočným – časopisom vydávaným malým rodinným vydavateľstvom už celých 25 rokov, postaveným na základoch ešte staršieho magazínu, vydávaného dokonca od roku 1987.

Ďakujeme za vašu priazeň.

Zdroj: Archív redakcie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *