Erik Tóth sa stal absolútnym víťazom majstrovstiev Slovenska v naturálnej kulturistike a fitness

erik tóth kulturista
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Na májových majstrovstvách Slovenska v Dunajskej Strede sa stretli naturálni kulturisti a fitnesky z celej krajiny a úspešní boli aj Šaľania. Erik Tóth odišiel ako absolútny víťaz. 

Mária Levická, reprezentujúca The Gym Šaľa, skončila druhá v kategórii fitness figúra nad 35 rokov aj fitness figúra open. „Príprava na majstrovstvá Slovenska bola tŕnistá cesta, ale o to radostnejší záver v podobe dobrej formy. No vždy je čo zlepšovať a každá sezóna mi prinesie odpovede na nedostatky,“ cituje Levickú po súťaži mynitra.sme.sk.

Už tradične bol úspešný aj Erik Tóth, ktorý triumfoval medzi naturálnymi kulturistami nad 180 cm a získal aj absolútny titul. Šaľan vyhráva majstrovstvá Slovenska každoročne od roku 2009, okrem prestávky, keď bol medzi profesionálmi. „Bola to pre mňa výzva dostať sa do formy, keďže fitká neboli otvorené. Aj napriek tomu a podľa slov rozhodcov som dokázal prezentovať jednu z mojich najlepších foriem,“ hodnotil Tóth úspešný šampionát.

erik tóth
Erik Tóth.

Momentálne sa Erik pripravuje na Medzinárodné majstrovstvá  Maďarska  v Tatabáni a Majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia  koncom októbra v rumunskej Bukurešti. Za svoje úspechy získal na Vyhlásení najúspešnejších športovcov, trénerov a funkcionárov okresu a mesta Šaľa hlavné ocenenie v kategórii Dospelí a juniori jednotlivci.

P.O., red. 
Foto:  autor Rado Coufal, archív Erika Tótha

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *