Letné aktivity Mládežníckeho parlamentu pokračujú

letnéádežníckeho parlamentu aktivity ml
Čas čítania: 2 min

Po prestávke sa počas leta rozbehlo niekoľko malých podujatí, ktoré organizuje Mládežnícky parlament mesta Šaľa (MP). Toto leto zorganizovali už niekoľko podujatí – Rodinný deň či Cyklo Tour, o ktorých sme písali v najnovšom Slove Šaľanov. Mladí Šaľania však pokračujú. 

Hľadanie rozprávkových postáv

rozprávkové postavy

Šaľu počas prvého augustového víkendu ozdobili kreslenými postavičkami, ktoré vyrobili samotní mládežníci z MP.

vyrábanie postáv

V Šali sa nachádzalo osem rozprávkových postáv a v mestskej časti Veča mali deti možnosť nájsť tri postavy. Deti dostali mapku a zopár nápovedí, aby našli všetky postavičky a nálsledne posielali fotky a videá z hľadania.

hľadá sa nemo

V Šali ste tak vďaka šikovným mladým mali možnosť stretnúť Olafa z rozprávky Ľadové kráľovstvo, Macka Pú a jeho ružového kamaráta Prasiatko, Pata a Mata, Nema a Dory, záchranárskeho psíka menom Chase z rozprávky Labková patrola, pokémona Pikachu, Sticha z rozprávky Lilo a Stitch a Sida z rozprávky Doba ľadová.

Členovia MP vybrali niekoľko víťazov,ktorí získali ceny.

Vodné vojny 

vodné vojny

Druhý augustový víkend bol venovaný vodným vojnám. Vysoké horúčavy sa znášajú lepšie pri vode, v Šali však nemáme kúpalisko, momentálne je zavretá aj plaváreň. Mládežnícky parlament vymyslel akciu pre deti, kde sa poriadne osviežia – Vodné vojny. Vodná zbraň, bazény plné vody a super počasie.

Vodné vojny Vašimi očami. Tí, ktorí ste nestihli prísť túto sobotu, máte opäť možnosť v sobotu 15.08.2020.

Uverejnil používateľ Mládežnícky parlament mesta Šaľa Nedeľa 9. augusta 2020

Šalianska verzia akcie, ktorá sa konala v parku pri Vlčanskej ulici, mala veľký úspech. Nechýbal ani sprievodný program a občerstvenie. Súťaže, dobrovoľní hasiči a chutná varená kukurica. Pri registrávii dostali deti  aj vodné balóny. V neskorších hodinách bola akcia určená pre mládež.

vodné vojny

Ak ste akciu nestihli, nezúfajte, vo Veči sa budúci víkend 15. 8. na Pribinvom námestí bude konať pokračovanie akcie Vodné vojny. Nabite zbrane, pripravte plavky a príďte si užiť akciu aj vy.

Rozlúčka s letom

run of titans


Šalianski mládežníci si pripravili akciu aj na koniec leta. Po minuloročnom úspechu Run of Titans sa môžu Šaľania tešiť na druhý ročník. Dňa 29. 8. 2020 od 9.00 do 17.00 hod. v Lesoparku Šaľa budú behať malí titáni. MP si pre nich pripravil prekážkový beh cez šaliansky Lesopark. Súčasťou akcie bude aj sprievodný program – hasiči, mestská polícia, kynologická prehliadka, program pre deti a DJ.

Sledovať aktivity MP a podporiť ich môžete na Instagrame alebo Facebooku.

sprac: red.
Zdroj: MP

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na