Letné premietanie na amfiteátri tento rok nebude

banner fantázia
Čas čítania: < 1 min

Mnohých Šaľanov a milovníkov filmov zaujímalo, či sa aj toto leto môžu tešiť na víkendové premietanie na šalianskom amfiteátri.

Vzhľadom k prijatým podmienkam zhromažďovania sa boli zrušené Večianske slávnosti aj Šaliansky jarmok. Kontaktovali sme preto vedenie mesta s otázkou, či sa Šaľania môžu tešiť aspoň na letné premietanie.

„Aj napriek tomu, že je mnoho opatrení už uvoľnených, ešte naďalej platí a budú platiť obmedzené počty návštevníkov na podujatiach. Keďže býva premietanie na amfiteátri v neskorých hodinách, nie je možné zabezpečiť toľko personálu, aby dohliadali na to, aký počet návštevníkov amfiteáter navštívi,“ hovorí o zrušení hovorkyňa mesta Šaľa Dajana Hanesová.

Ako ďalší dôvod zrušenia udáva mestský rozpočet, ktorý premietanie na amfiteátri  niečo stojí.

„Mesto už teraz hľadá rôzne alternatívy a riešenia, ako obyvateľom mesta zorganizovať v lete alebo na jeseň aspoň nejaký kultúrny zážitok, či už v podobe koncertu alebo nejakej zábavy,“ hovorí o náhrade väčších podujatí hovorkyňa.

Prijaté opatrenia a zvyšujúci sa počet nakazéných podľa slov hovorkyne narúša snahy mesta zorganizovať väčšie podujatie.

„Je náročné ukontrolovať počet návštevníkov a všetky opatrenia na akcii, mesto nechce v prípade vyššieho počtu čeliť pokute, ktorá je pomerne vysoká,“ dodáva na záver.

Filmy pod holým nebom si tak Šaľania tento rok neužijú. Zostáva veriť, že bude dostatok malých kultúrnych podujatí, ktoré do mesta prinesú kúsok kultúry.

red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *