Májové číslo v predaji, čo sa v ňom dočítate? Šaľania reprezentujú mesto na vysokej úrovni,…

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

Slovo Šaľanov 5/2022
Distribúcia: 23. 5. 2022

Máj sa v Šali nesie v znamení kultúry, novootvorený kultúrny dom ožil podujatiami a nielen on je témou úvodníku šéfredaktora Ivana Aľakšu.

AKTUÁLNE Z MESTA

V rubrike aktuálne z mesta píšeme o slávnostnom otvorení Kultúrneho domu v Šali i jeho histórii z pera Xavera Chromeka.


Prinášame informácie o stave artézskych studní v našom meste, projekte rekonštrukcie budov ZŠ Ľudovíta Štúra i o tom, ako budú otvorené materské škôlky cez letné prázdniny.


STRUČNE Z MESTA

Do stručných noviniek z mesta sa dostali správy o presvetľovaní druhej časti lesoparku, o problémoch s polopodzemnými kontajnermi i o šikovných dobrovoľníkoch, ktorý na Deň Zeme upratovali okolie. Nechýbala informácia o oprave chodníka na Orechovej ulici, ale aj iné drobné správy z nášho mesta.


ŠIKOVNÉ RUKY

Pána Tibora Ševčíka a jeho rodinu v Šali každý pozná kvôli úspechom na futbalovom ihrisku. On však počas pandémie na dôchodku podľahol láske k umeniu. V rozhovore nám prezdradil na čo všetko už maľoval, čo mu ide najlepšie a kde hľadá inšpiráciu.


KULTÚRA

Keď už sme pri tej kultúre, ktorú spomíname od začiatku. V rubrike Kultúra sa skrýva šikovná fotografka z Fotoklubu Terra Wag, Martina Vargová, ktorá hostila v KS Večierka svoju prvú autorskú výstavu s názvom VISIONS. Nám prezradila ako fotky vznikali.


Minulý pandemický rok bol pre Marianu Čengel Solčanskú tvorivým rokom, natočila dva filmy a vydala knihu. O ich tvorbe a zákulisných informáciách povedala viac v rozhovore a nájdete ju aj na obálke.


PREDSTAVUJEME

V rubrike predstavujeme dve šikovné Šalianky, ktoré tento rok ovládli prestížnu súťaž Young Lions. Za Českú republiku si zlato v kategórii Media odniesla Judita Ružičková, ktorá pôsobí v najväčšej československej marketingovej agentúre Zaraguza.


Za Slovensko si druhý rok po sebe odniesla nielen jedno ale dve prvé miesta Monika Farkašová, o ktorej marketingovej kariére a vlastnom projekte Ne_viditeľné sme už na našich stránkach písali viackrát.


HUDOBNINY

Keď už sme pri súťažiach a úspechoch, vedeli ste, že šalianska deathmetalová kapela Cranial Void získala najvýznamnejšie slovenské hudobné ocenenie v súčasnosti? Chlapci zo Šale si za svoju tvrdú muziku domov odniesli Radio_Head Award.


ŠPORT

V športe máme tento mesiac netradične aj úspešných tanečníkov z TK JUMPING, ktorí si okrem medailových ocenení zo súťaží priniesli aj nomináciu na Majstrovstvá Slovenska.


Bývalá brankárka Šale Aleksandra Krebs hovorí v rozhovore pre náš mesačník o vojne v jej rodnej krajine, svojom živote a bezmocnosti, ktorú cíti.


Fitneska Kitti Babošová je vicemajsterka Slovenska aj sveta, nám porozprávala o príprave na súťaže i ceste k fitnes životnému štýlu.


Juniorskí reprezentanti v hádzanej sa pripravujú na šampionát ME 2022. Povzbudivé slová počas prípravky dostali aj od prezidentky SR Zuzany Čaputovej.


Súťažíte? Čo môžete vyhrať?

Okrem toho, že sa v poslednom čísle dočítate o zaujímavých ľuďoch, udalostiach a získate potrebné informácie, môžete vyhrať aj zaujímavé ceny. Tento mesiac máte možnosť vyhrať vyhliadkovú plavbu po priehrade Krášová nad Váhom pre dve osoby od Plavby na Váhu. 

V neposlednom rade sa každý mesiac môžete vy aj vaše deti zapojiť do súťaže Nájdi 5 rozdielov o knihy pre deti i dospelých. Vystrihnite kupón so zakrúžkovanými rozdielmi a doneste/pošlite nám ho na adresu redakcie P. Pázmaňa 19, Šaľa, budova Daňového úradu v Šali. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje  oVEčka si číta s nami O. Z.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @slovosalanov

NÁJDETE NÁS V PREDAJI V CELOM MESTE A OKOLITÝCH DEDINÁCH.

Ak organizujete nejakú akciu, zverejníme vám ju v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo.  Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY 

Naši čitatelia majú možnosť predplatiť si Slovo Šaľanov, ktoré im pošleme a nájdu si ho každý mesiac v schránke. Ohláste sa nám a predplaťte si svoj výtlačok Slova Šaľanov. Časopis vám príde na zvolenú adresu poštou a zabalený. Predplatné vám vieme fakturovať a môžete si to dať do nákladov. Nebudete musieť premýšľať, kedy nové číslo vychádza, na žiadne vydanie nezabudnete. Predplatné si viete objednať ako súkromná osoba alebo firma.

Takouto formou môžete pomôcť aj nám, keďže vydávanie tlačeného regionálneho časopisu je stále náročnejšie. Veríme však, že časopis ako je Slovo Šaľanov je v regióne potrebný a Šaľa sa môže pýšiť niečím výnimočným – časopisom vydávaným malým rodinným vydavateľstvom už celých 25 rokov, postaveným na základoch ešte staršieho magazínu, vydávaného dokonca od roku 1987.

Ďakujeme za vašu priazeň.

Zdroj: Archív redakcie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *