Mesto dnes začne s kosením

koesenie mesto šaľa
Čas čítania: 1 min

Po niekoľkých daždivých dňoch sa šalianske sídliská zmenili na malú džunglu. Výška trávi je pre mnohých už neznesiteľná. Dobrou správou je, že mesto dnes 17. 6. začína s kosením. 

Cyklotrasa je už pokosená

kosenie cyklotrasy


Dňa 15. 6. prešla úpravou cyklotrasa smerom do Dusla, a. s., ktorú využívajú nielen zamestnanci Dusla, ale aj Šaľania a ľudia z okresu na rekreáciu v podobe korčuľovania a bicyklovania sa.

Kosiť sa bude aj napriek upravenému rozpočtu

Mnohí obyvatelia vyjadrili obavy, že v našom meste bude kosenie prebiehať menejkrát, ako tomu bolo v minulých rokoch. Dôvodom bola avizovaná úprava mestkého rozpočtu kvôli koronakríze. Spýtali sme sa vedenia mesta, ako vidí situáciu s kosením počas nasledujúcich mesiacov.

„V stredu sa začína tretie kosenie v našom meste. Zatiaľ sa obyvatelia nemusia obávať, mesto sa bude snažiť zabezpečiť kosenie tak ako po minulé roky, aj napriek úprave mestského rozpočtu z dôvodu šírenia ochorenia COVID-19,“ vyjadrila sa pre nás Dajana Hanesová, hovorkyňa mesta Šaľa.

Na pokosenú trávu si budeme musieť v prípade nepriaznivého počasia počkať. V opačnom prípade, by sa malo kosenie začať dnes a pracovníci by mali pokračovať v nasledujúcich dňoch, pokiaľ nepokosia celé mesto.

Red.
Foto: Facebook

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na