Mesto zmenilo stanovisko: Letné premietanie na amfiteátri bude

letne premietanie amfiteáter šaľa
Čas čítania: 1 min

Na začiatku mesiaca sme priniesli správu o tom, že obľúbené letné premietanie na amfiteátri v Šali tento rok nebude. Mesto sa ešte počas minuého mesiaca vyjadrilo, že by bolo náročné zabezpečiť bezpečnosť ľudí na otvorenom verejnom priestranstve.

Po niekoľkých týždňoch sa však situácia mení. Šaľania boli zo správy, že premietanie tento rok nebude, nespokojní. Mesto sa preto rozhodlo konať a zabezpečiť, aby sa toto leto mohla uskutočniť aspoň táto kultúrna tradícia.

„Letné premietanie na amfiteátri si v Šali predsa len užijeme. V týchto dňoch sa už pracuje na dodržaní všetkých opatrení, ktoré sú spojené s týmto podujatím. Na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR je mesto povinné ohraničiť amfiteáter plotom a zabezpečiť kontrolu počtu návštevníkov. Tento plot sa tu kvôli letnému premietaniu bude nachádzať celé leto. Po každom jednom predstavení budú vydezinfikované aj priestory šalianskeho amfiteátra,“ vyjadruje sa k opatreniam hovorkyňa mesta Dajana Hanesová.

Pre mnohých nepríjemnou správou zostáva fakt, že aj napriek tomu, že sa premietanie koná vonku pod holým nebom, rúška sú vzhľadom na väčší počet ľudí povinné. Povinnou zostáva aj dezinfekcia rúk pred vstupom na amfiteáter.

Premietať sa začne 18. 7. 2020, prvý film, ktorý si Šaľania toto leto užijú na amfiteátri, bude Joker. Mesto prosí o dodržiavanie opatrení, ktoré môže následne ovplyvniť ďalšie pokračovanie letného premietania.

Vstupné bude aj tento rok bezplatné. Kontrolovať sa bude iba počet ľudí na amfiteátri.

Buďme zodpovední a užime si filmové leto na amfiteátri.

Red.
Zdroj: Mesto Šaľa

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na