Mládež zorganizovala Cyklotour na podporu Európskeho týždňa mobility

cyklotour šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility a pre  všetkých cyklistických fanúšikov aktuálne prebiehajúceho Tour de France sa rozhodla mládež zo Šale zorganizovať menšiu Cyklotour v našom meste.

Všetci sa stretnú pred Mestským úradom v Šali dnes 19. 9. 2020  o 14.30 hod. a spoločne sa vydáte na Cyklotour smerom do Dusla, kde sa napojíte na cyklotrasu vedúcu do chemického podniku.

cyklotour


Do práce na bicykli

V súčasnosti prebieha aj najväčšia kampaň cykloslovenská súťaž na podporu cyklo dopravy Do práce na biciykli. Práve cyklorasa do Dusla bola vybudovaná za účelom podpory cyklistickej dopravy do Dusla, najväčšieho zamestnávatela v okrese. Pre verejnosť ju otvorili minulý rok a využívajú ju nielen zamestnanci Dusla, ale aj Šaľania na rekreáciu športom.

Cyklistov na šalianskej Cyklotour bude sprevádzať ekologické auto mestskej polície a  pelotón bude ukončovať historické vozidlo z novovzniknutého  Klubu historických vozidiel v Šali.

„Každý, kto sa zúčastní, dostáva parádnu tabuľku na bicykel,“ hlásia na svojej facebookovej stránke mládežníci.

Európsky týždeň mobility

Slovenská agentúra životného prostredia, rezortná inštitúcia Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky, na Slovensku koordinuje program kampane Európsky týždeň mobility  na národnej úrovni. Všetky mestá a obce majú možnsť zapojiť sa od 16. do 22. septembra 2020 a podporiť alternatívy trvalo udržateľnej dopravy – MHD, bicykle, kolobežky, pešia chôdza.

MHD zadarmo

ELEKTROBUS


Do Európskeho týždňa mobiity sa zapojilo aj naše mesto, okrem Cyklotour a súťaže Do práce na bicykli budú mať Šaľania v rámci Dňa bez áut v utorok 22. septembra 2020 cestovanie MHD v Šali úplne zadarmo. Cieľom tohto dňa je vymeniť automobil za ekologickejší spôsob dopravy. Či už sa do svojho cieľa vyberiete pešo, bicyklom alebo šalianskym elektrobusom, spravíte niečo pre planétu.

Spracovala: redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *