Nová mestská kronika: Ktoré udalosti hýbali Šaľou v roku 2019?

kronika mesta šaľa 2019
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Na stránkach mesta je uverejnené ďalšie pokračovanie kroniky, tentokrát za rok 2019. Jej autorkou je  Dominika Jarošová, poslankyňa MsZ  Šali.

Ktoré udalosti hýbali Šaľou v roku 2019?

V úvode je tematicky rozpísaný obsah. Novinkou je, že jednotlivé názvy sú aktívne, takže čitateľ sa hneď dostane na pasáž, ktorú si chce prečítať. Napríklad, ak chcete vedieť, koľko priestupkov riešila mestská polícia a koľkých „šťastlivcov obdarovala“ pokutami, kliknete si na kapitolu o nej. V kapitole Obyvateľstvo sa dočítate štatistické údaje o zložení populácie v našom meste. Vedeli ste, že v roku 2019 bol priemerný vek Šaľana 42 rokov?

Kronika po jednotlivých mesiacoch mapuje najdôležitejšie udalosti roka, zaznamenáva dôležité správy z rokovaní mestského zastupiteľstva, informuje o aktivitách mestských organizácií. Okrem toho sú v nej uvedené aj zaujímavosti zo športu a kultúry, zoznamy ocenených v anketách Tvorivý čin roka, Najúspešnejší športovci, tréneri a funkcionári…

Dôležitou súčasťou je vzdelávanie, preto je v kronike venovaný dostatočný priestor aj školstvu, kde sa dozviete o dochádzke, klasifikácii i o monitoringu žiakov. Svoje miesto majú aj materské školy, ZUŠ a CVČ. Kronika mapuje všetky sféry života mesta.

Na webovej stránke mesta by tento rok mali pribudnúť aj chýbajúce kroniky 2016 a 2017.

Ak máte chuť prečítať si o udalostiach z roku 2019, nech sa páči, kliknite na tento odkaz.

(md)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *