Očkovacie centrum v Šali bude fungovať od soboty

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

V Šali vznikne očkovacie centrum. Nachádzať sa bude v budove Centra voľného času Šaľa. Informovala o tom šalianska radnica. Fungovať začne od soboty 24. 4. 2021. 

Prihlasovanie sa spustilo pred otvorením 

Očkovacie centrum v Šali sa bude nachádzať v CVČ Šaľa. Pôvodne sa uvažovalo nad priestormi Polikliniky v Šali, priestory nakoniec poskytlo mesto Šaľa. „Mesto Šaľa poskytlo na očkovanie svoje priestory, aby sa v prípade záujmu aj Šaľania mohli dať zaočkovať vo svojom meste a nemuseli nikam cestovať,“ informovali na mestskej stránke.  Náklady na vytvorenie a fungovanie bude mať na starosti VÚC.


Zámer  o vytvorení očkovacieho centra schválilo zastupiteľstvo Nitrianskeho samosprávneho kraja. Centrum v Šali malo fungovať už od 17. apríla, podľa nových informácií bude fungovať od soboty 24. apríla, uviedol pre nás Ľubomír Ševčík, lekár NSK.

„Ak bude záujem obyvateľov o očkovanie, 24. apríla 2021 sa otvorí Veľkokapacitné očkovacie centrum (VKOC)  v Šali a 25. apríla 2021 v Štúrove. Nitriansky samosprávny kraj je na otvorenie oboch VKOC technicky pripravený. V prípade, ak Národné centrum zdravotníckych informácií nezabezpečí dostatočný počet obyvateľov  na očkovanie, otvorenie sa s najväčšou pravdepodobnosťou odloží,“ dodal pre Slovo Šaľanov Ľubomír Ševčík.

Prihlasovanie do Šale cez korona.gov.sk malo byť spustené v pondelok 19. apríla 2021. Informoval nás o tom Úrad Nitrianskeho samosprávneho kraja. Prihlasovanie nakoniec spustili až 20. apríla.

Kapacita v Šali bude 670 ľudí denne a očkovať sa bude iba cez víkendy. Priestor je zabezpečený do konca roka. Mesto nás informovalo, že sa bude očkovať vakcínou od spoločnosti Moderna. Hovorkyňa NCHZI uviedla, že v Šali budú očkovať  vakcínami od spoločnosti AstraZeneca a Moderna.

očkovanie
Priestory CVČ sú už pripravené.

Okres v červenej farbe 

V súčasnosti je šaliansky okres zaradený do II. stupňa, čo predstavuje červenú farbu.

Od pondelka sa zamestnávateľovi stačí prukázať testom nie starším ako 14 dní s výnimkou zamestnancov školských zariadení, ktorí sa budú musieť preukázať aj naďalej 7-dňovým testom. Čo sa týka ostatných zariadení, kde sa treba preukázať negatívnym testom, zostáva lehota 7 dní.

V exteriéri bez rúška

Od pondelka 19. 4. 2021 sa zmierňujú pravidlá nosenia rúšok a respirátorov. V exteriéri už nebude povinné mať prekryté horné dýchacie cesty, pokiaľ ste od cudzích osôb, ktorí s vami nežijú v rovnakej domácnosti, vzdialení minimálne päť metrov.

V interiéri budú môcť nosiť rúško namiesto respirátora žiaci, pedagógovia, zamestnanci s chronickým ochorením dýchacích ciest alebo kožnými ochoreniami tváre a zamestnanci,ktorých spôsob práce alebo pracovné podmienky neumožňujú nosiť respirátor. Viac o výnimkách nájdete na www.health.gov.sk

Aktuálne opatrenia nájdete na korona.gov.sk. 

mh

2 Comments on “Očkovacie centrum v Šali bude fungovať od soboty”

  1. nefunkcne.

    „Zadajte bez lomky. Nesprávny formát rodného čísla.“

    skusil rozne moznosti. nefunkcne. musim ist teda do Bratislavy do Karlovej Vsi?
    nemam zaujem kritizovat, rad by som ocakaval funkcnost. uz aj s tym, ze manzelka uz zaockovana Astrou bola v Bratislave a uvitame ked sa preockuje u nas a ja zaockovat kdeze mi to stat v tomto kole dovoli. no a naco cestovat ked je moznost.

    1. Chápeme vaše rozhorčenie, členovia našej redakcie by sa tiež chceli zaočkovať v Šali, aj naši rodinní príslušníci.. Dostali sme od NSK tieto údaje, prihlasovanie sa malo spustiť v pondelok 19. 4., ešte stále nefunguje. Na náš email, kedy sa prihlasovanie nakoniec spustí, nám neprišla odpoveď. Hneď ako budeme informácie mať, podáme ich verejnosti a našim čitateľom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *