Onedlho sa začne zber vianočných stromčekov

Čas čítania: 2 min

Vianočné sviatky ubehli ako voda, vianočné stromčeky, ktoré zdobili naše príbytky, už pomaly miznú z obývačiek. Nie každý mal v obývačke umelý vianočný stromček, ktorý stačí zložiť a odložiť na budúci rok. Čo so živými stromčekmi? O živú verziu symbola Vianoc sa postará tak ako každý rok mesto.

Zber sa uskutoční v dvoch terínoch

Prvý termín bude už 17. januára 2020 v piatok, kedy sa budú zbierať vianočné stromčeky z rodinných domov vo Veči a zo sídlistiek v Šali a Veče. Ak chcete, aby váš  stromček odviezli, je potrebné stromček vyložiť pred rodinný dom do 15.00 hod.  a  na kontajnerové stojisko, v prípade sídlisk, do 9.00 hod.

V sobotu 8. januára 2020 sa mesto postará o zber stromčekov spred rodinných domov v Šali.  Stromčeky vyložte pred svoje obydlia do 9.00 hod.

Druhý, neskorší termín, je určený pre tých, ktorí si chcú ozdobu Vianoc užiť o niečo dlhšie, prípadne nestíhajú prvý stanovený termín. Dňa 24. januára 2020 v piatok sa budú zbierať stromčeky spred rodinných domov vo  Veči a taktiež zo sídlisk v Šali a Veči. Čas zostáva rovnaký, stromčeky je potrebné vyložiť do 9.00 hod. ráno na kontajnerové stojiská a pred rodinné domy do 15.00 hod.

V sobotu 25. január 2020 sa na zber pripravia Šaľania v  rodinných domoch, ktorí taktiež musia vyložiť svoje vianočné stromčeky do 9.00 hod. ráno pred svoj dom.


zber vianočných stromčekov šaľa


„Prosíme obyvateľov, aby stromčeky riadne odzdobili a nezabudli ani na háčiky z ozdôb. Zároveň vás žiadame, aby ste stromčeky nevhadzovali do kontajnerov na zmesový odpad, pretože tak nebudú môcť byť ekologicky zhodnotené. Čo sa týka umelého vianočného stromčeka, v prípade, že ho už neplánujete použiť aj v tomto roku, tak je potrebné ho odviezť na zberný dvor vo Veči. Väčšina umelých stromčekov obsahuje aj iné časti, nie len umelé, preto ho nie je vhodné vhadzovať do kontajnera, ktorý je určený na plast,“ žiada vedenie mesta.

Mesto odvezie aj iný zelený odpad zo záhrad

V rámci zberu vianočných stromčekov, môžete pred domy vyložiť aj zviazané konáre z ovocných stromov, zabudnuté lístie a iný bio odpad zo záhrady, mesto ich odvezie spolu so stromčekmi.  „S pravidelným zberom biologického odpadu bude potom mesto pokračovať opäť začiatkom marca,“ vyjadrila sa hovorkyňa mesta Dajana Hanesová.

Zdroj: mesto Šaľa
Foto: archív redakcie

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na