Organizátori, fanúšikovia i počasie vytvorili dokonalú atmosféru: Bežci spojili oba brehy Váhu

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Hodový víkend nepatril iba kultúrnym podujatiam a kolotočiarskej zábave. Pešia zóna sa v sobotu 11. septembra zmenila na bežeckú zónu. Na štart Behu nočnou Šaľou sa postavilo viac ako päť stoviek ľudí rôznych vekových kategórií. Trať dlhá 7, 3 kilometra viedla zo Šale do Veče a späť. 

 „8. ročník Behu nočnou Šaľou bol z môjho pohľadu výnimočný najmä svojou bohatou účasťou bežcov i fanúšikov. Šaľania a Večania opäť dokázali, že sú úžasní ľudia. Zomkli sa pre dobrú vec a doslova spojili oba brehy Váhu. Na trati totiž nenechali sto metrov bez povzbudzovania,“ uviedol riaditeľ preteku Tomáš Mészáros.

Podujatie presne o 20.00 hod.  výstrelom odštartoval primátor Jozef Belický. Parádne počasie a príjemný program s bubnovou šou pred štartom dokonale naladili športovcov na správnu frekvenciu a nielen tú tepovú. V dave bežali deti, mládežníci, stredná generácia i seniori. Športovci, ale i tí, ktorí chceli zažiť neopakovateľnú atmosféru.

Najrýchlejším bol Matúš Kompa z ŠK ŠOG Nitra. Do cieľa pribehol za 24 minút aj 9 sekúnd. Zo žien si prvé miesto vybojovala Zdenka Hezká z Atletického oddielu Šaľa. Zabehla čas 28 minút 48 sekúnd. Kompletné výsledky nájdete tu.


Život píše rôzne príbehy. Veľa z nich sa viaže k športu. K Behu nočnou Šaľou pribudne ďalší krásny.

„Osobitne sa chcem poďakovať výnimočnému bežcovi, 74 ročnému Jarolímovi Kozmérovi. Ako býva jeho zvykom, prišiel nám pred behom odovzdať fľašu vína a popriať úspešné odštartovanie. Poďakoval mi za ďalšiu bežeckú akciu, ktorú si pripíše do zoznamu. Nečakal som, že mi zároveň oznámi, že toto je jeho posledná. Rozhodol sa, že bežeckú púť chce pre svoj vek a zdravie ukončiť práve na 8. ročníku Behu nočnou Šaľou. Rozprávali sa s družkou a dohodli sa, že ešte raz mu dovolí zaviazať si bežecké topánky. Dobehol s krásnym časom hodného veľkého muža. Môže byť vzorom nielen pre mladých, ale aj pre celú dnešnú dobu.  Ak je vôľa a odhodlanie, všetko sa dá,“ doplnil Tomáš Mészáros.

O zábavu sa ako každý rok postarala bubnová šou,tento rok v podaní show Tambores.


Mimochodom, ako prvoúčastník behu musím pochváliť nielen skvelú atmosféru, ale najmä výbornú organizáciu podujatia. Beh nočnou Šaľou dokonale obohatil hodový víkend v meste. Ak ste tento rok zaváhali, budúci rok dobehnite a určite sa prihláste.

Miro Demín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *