Otvárajú sa terasy: Ako to bude so šalianskymi zmrzlinárňami?

zmzlinárne sala
banner fantázia
Čas čítania: 2 min

S uvoľňujúcimi sa pandemickými opatreniami sa pomaly prebúdzajú gastropodniky, medzi nimi aj zmrzlinárne. Ľudia si môžu prísť pre zmrzlinu a od pondelka si ju budú môcť vychutnať aj priamo na terasách. My sme zisťovali, v akom režime a za akých podmienok fungujú jednotlivé zmrzlinárne v Šali.

Cukráreň Edoni

cukráreň edoni


Počas prísnych pandemických opatrení fungovala cukráreň a zmrzlináreň cez výdajné okienko, a ľudia si mohli zobrať zmrzlinu a zákusky so sebou. Ponúka však už dlhodobo aj službu bezplatnej donášky zmrzliny. Od pondelka sprístupňuje cukráreň Edoni prednú aj zadnú terasu, pričom budú platiť opatrenia, ktoré povoľujú stoly vzdialené 2 metre od seba a pri každom budú môcť byť dvaja ľudia s výnimkou rodiny, ktorej členovia žijú v jednej domácnosti.

The King Ice Cream

the king ice cream


V menšej zmrzlinárni na pešej zóne v Šali nie sú vnútorné priestory, kde by si mohli zákazníci sadnúť. Po zmrzlinu si mohli prísť pri výdajné okienko. V minulosti bolo pred zmrzlinárňou rozostavaných pár stolov s posedením pre zákazníkov, ktoré musel majiteľ Semir odstrániť kvôli opatreniam. V blízkej budúcnosti tam však opäť plánuje postaviť zopár stolov, nech si môžu zákazníci vychutnať zmrzlinu aj priamo uňho.

Zmrzlináreň Franck

franch


Zmrzlináreň na Budovateľskej ulici fungovala aj počas prísnejších opatrení v obmedzenom režime, no ten celkovo jej chod či personálne zloženie nejak výrazne ,,nepriškrtil“. Obľúbená terasa bude od pondelka otvorená pre kapacitu 6 stolov, pričom aj tu budú platiť opatrenia spojené so  vzdialenosťou stolov a počtu ľudí za stolom. 


Zmrzlinárne na Veči


Obyvatelia Veči sú na tom so zmrzlinárňami horšie ako Šaľania. Počas leta zvykla fungovať balkánska zmrzlina, ktorá je súčasťou pekárni na rohu budovy COV, avšak majiteľ zatiaľ nerozmýšľa o tom, že ju uvedie do prevádzky.


Vedľa podniku Danibar bola tiež menšia zmrzlináreň, no tá je, podobne ako aj samotný Danibar, už dlhodobo zatvorená. Ak si teda budú chcieť obyvatelia Veči vychutnať kvalitnú balkánsku zmrzlinu, budú musieť prísť do Šale.

Marek Nemček

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *