Polícia zadržala podozrivú osobu, ktorá stojí za vykradnutím miniBODKY

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Nový rok sa pre OZ miniBODKA, ktoré v Šali pozná každý ako združenie pomáhajúce deťom v núdzi, nezačal najšťastnejšie. Bývalú budovu Hepaja, kde už niekoľko rokov občianske združenie sídli, 1. januára 2022 vykradli. Šalianskym kriminalistom sa podarilo vypátrať zlodeja, ten je v súčasnosti v cele policajného zaistenia.

 Šalianska polícia prijala prvý deň tohto roka oznámenie o vlámaní do budovy OZ miniBODKA. O vykradnutí informoval na sociálnych sieťach aj zakladateľ OZ Milan Daniel, ktorý sa roky venuje práci s deťmi.

Tento rok pred Vianocami zorganizoval zbierku vianočných darčekov pre deti v núdzi po celom Slovensku. Deti zo sociálne slabších rodín, deti z detských domovov, deti, ktoré skončili v nemocniciach mali mať vďaka zbierke krajšie Vianoce.

Spravili krajšie Vianoce viac ako 100 deťom po celom Slovensku

Šaľania sa spojili a vyzbierali viac ako 100 darčekov, ktoré animátori a Milan Daniel začali už pred Vianocami rozvážať deťom. Ku niektorým sa kvôli opatreniam nevedeli dostať. „Zlodeji ukradli darčeky deťom z nemocníc, ku ktorým sme neboli pustení kvôli opatreniam, a tak sme im darčeky odložili u nás,“ povedal Milan Daniel. Zlodejov nezastavil ani kamerový systém. Nechali po sebe na mieste nôž aj stopy krvi.

„Zlodej násilím otvoril bezpečnostné dvere a odcudzil rôznu elektroniku, šperky, hračky a kozmetiku, ktoré si zatiaľ nestihli vyzdvihnúť spod vianočného stromčeka klienti tohto zariadenia. Spôsobil tak škodu krádežou za asi 1200 eur a poškodením zariadenia a dverí za 500 eur,“ špecifikuje prípad polícia.

So strachom napísal na sociálne siete Milan Daniel, ktorý žiadal o pomoc všetkých, ktorí prechádzali okolo miniBODKY v skorých ranných hodinách. „Máme tu deti v strese a v strachu. Našťastie spinkali hore. Vykradnutá miestnosť je knižnica na prízemí,“ upresnil situáciu a oznámil, že deti, ktoré boli v tom čase v zariadení sú v poriadku.

Polícia zadržala podozrivú osobu

Šalianski kriminalisti na základe získaných informácií krátko po čine zadržali podozrivú osobu. „32 ročný muž bol obvinený z trestných činov krádeže, poškodzovania cudzej veci a porušovania domovej slobody. Momentálne je v cele policajného zaistenia, kde čaká na svoj ďalší osud. Vyšetrovateľ PZ dal podnet na jeho väzobné trestné stíhanie,“ oznámila pre médiá Renáta Čuháková, vedúca oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ.

Niektoré z odcudzených vecí sa pri zadržaní páchateľa našli a budú vrátené združeniu.

Vykradol aj pivnicu či predajňu s elektronikou

Polícia však oznamuje, že nejde o jediný prípad, za ktorým stojí zadržaná osoba. „Ešte pred Vianocami sa páchateľ vlámal do pivnice na Hlavnej ulici v Šali, odkiaľ si odniesol bicykel za asi 400 eur. A ešte pred krádežou v budove občianskeho združenia si všimol na ulici P. Pázmaňa poškodený výklad na predajni s elektronikou. Výklad rozbil a zobral z neho 2 LED lampy a jednu anténu,“ opísala činy Čuháková.

Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až na 5 rokov.

Občianskemu združeniu môžete pomôcť ľubovoľnou sumou na transparentný účet miniBODKY: SK41 0200 0000 0023 0200 4858.

MH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *