Pre COVID-19 zatvorili v meste viaceré triedy, žiaci a zamestnanci sú v karanténe

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Zvýšený počet prípadov ochorení na COVID-19 sa odrazil aj na školách v okrese Šaľa. Slovo Šaľanov o tom informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Nitre.

„Aktuálne je zatvorených v okrese Šaľa – jedna trieda na MŠ Družstevná, jedna trieda na ZŠ Ľudovíta Štúra  a dve triedy na Obchodnej akadémii (Spojenej škole Šaľa – Veča),“ uviedla Alena Gregušová, hlavný radca oddelenia hygieny detí a mládeže.

V triedach je prerušené prezenčné vyučovanie a sú nariadené karanténne opatrenia žiakom a zamestnancom, ktoré boli v úzkom kontakte s osobou pozitívnou na ochorenie COVID-19. Úrad eviduje „ešte jeden prípad osoby podozrivej z ochorenia COVID-19 v jednej triede ZŠ, momentálne čakáme na výsledok konfirmačného RT PCR vyšetrenia.“

Okres Šaľa je podľa tzv. COVID automatu v oranžovej farbe. Vyplýva z toho, že rúško je povinné nosiť v interiéri, ale aj v exteriéri v prípade hromadných podujatí. Obmedzenia sa dotýkajú aj fungovania reštaurácií, podnikov, služieb i obchodov. Na zmeny sa musia pripraviť aj tí, ktorí plánujú oslavy, svadby alebo kary. Opatrenia, ktoré sa týkajú okresu, je možné nájsť na www.automat.gov.sk.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *