Real & Rare predstavia tretiu Party Gallery

party gallery
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Spojenie  umeleckej výstavy a nočného života

O občianskom združení Real & Rare sme už  písali. Ide o združenie mladých Šaľanov, ktorí organizujú rôzne akcie, točia klipy, tvoria hudbu a aktívne sa  zapájajú  do tvorby kultúrneho života v meste. Projekt Party Gallery predstavili minulý rok v zime, kedy sa konala prvá časť. Koncept Party Gallery je postavený na spojení umeleckej výstavy s nočným životom.


Pozrieť si budete môcť výtvory mladého umelca Patrika Koprivňanského zo Šaľe. Patrik je  25-ročný Šaľan, ktorý sa aktívne venuje maľbe a kresbe približne 8 rokov. Môže sa pýšiť svojimi dielami, ktoré sú vyvesené nielen na Slovensku, ale aj v Česku, v Nemecku, vo Veľkej Británii, či v Spojených Štátoch. Jeho najnovšie diela, ktoré tematicky vytvoril pre Party Gallery, si môžete vychutnať  už tento piatok 30. 11. v priestoroch bývalej sýpky na Bernolákovej ulici vo Veči.

patrik
Patrik Koprivňanský, mladý umelec zo Šale

Tretia Party Gallery prezentuje vývoj hip-hopovej kultúry od 90. rokov až po súčasnosť. Na akcii bude počas výstavy hrať Dj Triple P, 21 ročný reprezentant z Handlovej, ktorý ako jeden z mála hráva z gramofónov, tie používa ako hudobný nástroj a vo svojich setoch využíva techniky ako scratching a wordcutting. V jeho selekcii na Party Gallery namieša všetky subžánre hip-hopu, tanečné veci z kategórie urban music a mnoho ďalšieho.

dj


Využitie starých priestorov

Chlapci zo združenia Real & Rare sú známi tým, že sa svoje akcie snažia organizovať v nevyužívaných, starších priestoroch, ktoré chátrajú. Prvú Party Gallery zorganizovali v nevyužívaných pivničných priestoroch renesančného kaštieľa. Tieto priestory vypratali, vyčistili a vdýchli im kúsok života. Druhú časť akcie organizovali v bývalej pivárni Viecha. Tentokrát sa rozhodli vdýchnuť život budove bývalej sýpky na Bernolákovej ulici vo Veči. V týchto priestoroch skladovalo družstvo víno, organizovali sa v ňom zábavy a nachádzala sa tam aj reštaurácia Ponorka. Priestory vďaka akcii znovu ožijú.

party gallery
Priestory bývalej sýpky, ktoré pripravujú na tretiu Party Gallery

Nenechajte si ujsť tento jedinečný koncept akcie a príďte podporiť projekt mladých ľudí. Mediálnym partnerom akcie je Slovo Šaľanov.  Aktuálne informácie a udalosť nájdete na facebooku.

Autor: Michaela Harabišová
Foto: archív, facebook Real & Rare

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *