Roxana Jesková líčila slovenské celebrity Emu Drobnú, Dominiku Mirgovú a iných

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

Mladá Šalianka Roxana Jesková vyštudovala odbor výživa ľudí na SPU v Nitre. Po škole pracovala v odbore, no hľadala niečo, čomu by sa mohla venovať hlbšie. S líčením začala už v puberte, v minulom roku absolvovala vysnívaný kurz a dnes má za sebou líčenia pre rôzne známe tváre slovenského showbiznisu. Roxi, ako ju všetci prezývajú, nám o svojej tvorbe porozprávala viac.

„Školu som skončila pred dvoma rokmi a rozhodla som sa ešte vycestovať do zahraničia na pár mesiacov, keďže som ešte nevedela, čomu sa budem venovať po škole,“ začína rozhovor Roxi. Líčeniu sa venuje od puberty.


Na začiatku brala svojej mamine kozmetiku a líčila sa s ňou. „Už vtedy som vedela, aké sebavedomie dokáže dodať ženám make-up a ja som sa tiež chcela cítiť pekná,“ spomína na začiatky, ktorými si prešla drvivá väčšina mladých dievčat.


Profesionálne sa líčeniu začala venovať len v minulom roku. Absolvovala vysnívaný kurz make-up artistky a tiež niekoľko menších kozmetických kurzov, aby sa mohla začať venovať svojej vášni naplno. „Dovtedy to bolo vlastne len také „hobby“, líčenie známych a kamarátok, ktoré chceli a potrebovali make-up na nejakú príležitosť,“ dodáva. Líčenie vraj vždy považovala za koníček, nie niečo, čím by sa vedela naplno uživiť. Preto nad kariérou v tomto obore neuvažovala.

Na strednej škole túžila študovať medicínu, videla v tom svoju budúcnosť, bavila ju chémia a biológia. „Keď som si uvedomila, čo všetko to obnáša, tak som od toho upustila a zvolila skôr alternatívnejšiu cestu ku zdraviu a začala študovať výživu. Veľké uplatnenie ako výživový špecialista v Šali som však nevidela, tak som hľadala niečo iné. Bola to reakcia ľudí, ktorých som líčila, že toto by mohla byť práca stvorená pre mňa ,a tak som začala nad tým rozmýšľať,“ rozpráva o ceste k líčeniu a dodáva, že svoje rozhodnutie neľutuje.

Vysnívaný kurz jej priniesol možnosť líčiť známe tváre


Kurz líčenia absolvovala v Bratislave v prestížnej make-up a fashion akadémii Studio22academy . Poskytujú kurzy na profesionálnej a zahraničím inšpirovanej úrovni. „Okrem toho som absolvovala aj iné kurzy, ako akreditovaný kurz kozmetiky, kurz laminácie obočia, lashliftingu, 3D mihalníc a browmaster kurz,“ vymenováva kurzy, ktorými prešla.

Naty Kerny s líčením od Roxany.

Práve vďaka profesionálnemu kurzu v Studio22academy dostala Roxi možnosť líčiť populárne tváre slovenského showbiznisu. Na kurze, ktorý trval 2 týždne, zaujala svojou prácou natoľko, že jej ponúkli spoluprácu do budúcnosti.

Emma Drobná s líčením od Roxi.

Prvá ponuka prišla krátko na to. „Išlo o módne fotenie pre uvedenie značky Zalando na trh, kde som mala možnosť líčiť speváčku Emu Drobnú a Dominiku Mirgovú, rapera Majka Spirita, modelky a influencerky Yasmine Taty, Ziku, Naty Kerny a iných,“ hovorí o možnosti líčiť slovenské celebrity.

Modelka Yasmina Taty a influencerka Lady Zika s líčením od Roxi.

Na líčenie pred kameru volí výraznejšie farby

Roxi sme sa spýtali, aký je rozdiel medzi klasickým líčením a líčením na podobné fotenia, aké absolvovala pri fotení. „Pri líčení na fotenie záleží, čo je predmetom fotenia. Či je to modelka na predvádzanie šperkov, módy, dekoratívnej kozmetiky či ide o fotografiu na súkromné účely, alebo či bude fotografia komerčná, alebo umelecká.  Podľa toho sa prispôsobuje make-up, a samozrejme, tiež podľa požiadaviek,“ opisuje mladá Šalianka.

Pri natáčaní do televízie vyberá podľa jej slov vždy zmatňujúci make-up s vyššou krycou schopnosťou a farby volí intenzívnejšie. „Silné svetlá reflektorov totiž uberajú na sýtosti a make-up potom vyzerá mdlo a bez života,“ dodáva dôvod jej výberu.

Na klasické líčenie na svadby, oslavy vyberá make-up podľa typu pleti. „Veľmi dôležité je nezabúdať na podkladovú vrstvu pod makeup, ktorá ho robí prirodzenejším a predlžuje jeho trvácnosť. Tu nie je potrebná intenzívnejšia pigmentácia ako na fotomake-up,“ vysvetľuje hlavné rozdiely.

Makeup od Roxany.

Roxi pôsobí pod menom Roxi Visage, venuje sa klasickému aj extravagantnému líčeniu. A ktoré ju baví viac? „Aj klasické líčenie má svoje čaro, ale ja som kreatívna duša, takže ja si tie extravagantné líčenia veľmi užívam,“ priznáva s úsmevom.


A ako dlho takéto líčenie trvá? Klasické líčenie jej trvá hodinu až hodinu a pol, pretože sa sústredí na prípravu pleti pred samotným líčením. Extravagantnejšie líčenie môže podľa náročnosti trvať hodinu alebo v prípade kreslenia detailov aj päť hodín.

Okrem líčenia aj fotografuje

Začala s líčením, no dnes na jej facebookovej stránke Roxi Visage nájdete aj prvé portrétové fotografie.

„Všetko to začalo fotením líčenia, klasické fotky pred a po líčení. Potom som skúsila nejaké portrétové fotografie a začalo ma to baviť. Tak mi skrsla v hlave myšlienka, že prečo neskúsiť aj profesionálne fotenie. Kúpila som si svoj prvý fotoaparát, nejakú tú techniku a začala sa tomu naplno venovať. Musím povedať, že to nebolo vôbec jednoduché naučiť sa s technikou pracovať, ale nafotila som už svoju prvú svadbu, tak hádam to najťažšie som zvládla,“ hovorí s úsmevom o novom koníčku.

Roxi prekazila pandémia plány s otvorením salónu, a tak ešte stále pôsobí u seba doma, kde má izbu upravenú na líčenie a fotenie. „Poväčšine však na fotenie a líčenie cestujem do Bratislavy, Nitry a okolia,“ priznáva.

V septembri líčila na módnej prehliadke

S líčením pokračuje a v septembri sa jej naskytla aj ďalšia možnosť líčiť známe tváre. Líčila modelov a modelky na  módnej show v Bratislave. „Konkrétne to bola módna prehliadka pre britskú ambasádu o udržateľnej móde, kde sa predviedli dizajnéri zo Slovenska a z Británie, ktorí sa venujú rozvoju tejto módy,“ upresňuje Roxana.

Roxana líčila modelky na prehliadku o udržateľnej móde.

 

Jej najväčším snom je otvoriť si v budúcnosti vlastný salón, ktorý bude ponúkať rôzne služby v oblasti krásy a zdravia. Našliapnuté má, držíme jej palce.

Michaela Harabišová
Foto: Archív Roxi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *