Šaľa začala s najmasívnejšou rekonštrukciou ciest, zaplatí vyše 2,3 milióna eur 

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Mesto Šaľa začalo s najmasívnejšou opravou a rekonštrukciou ciest v histórii. Celkovo plánuje opraviť 17 vybraných úsekov. Ako prvá bude na rade časť ulice SNP – od križovania s ulicou Bilická v smere na železničnú stanicu. Tender zrealizuje skupina EUROVIA SK, a. s. z Košíc a BFF Central Europe z Bratislavy.


Pracovníci výhercu verejnej súťaže, ktorý uspel s najnižšou sumou, dnes začali s prvými prácami. Orezávali zeleň, ktorá zasahovala do cesty, označovali poklopy a upozorňovali vodičov, aby na komunikácii neparkovali. V piatok začne frézovanie povrchu, informoval Slovo Šaľanov Miroslav Políček, referent dopravy a technických činností na Mestskom úrade v Šali. Ďalšie práce budú pokračovať v sobotu a budúci týždeň.

Dnešné orezávanie zelene.

Čaká nás klasické vyrovnávanie povrchov, úprava poklopov, výmena poškodených obrubníkov a následne pokladanie nového asfaltu,“ vymenoval nasledujúce práce Políček. Práce na časti ulice SNP by mali trvať do budúceho týždňa a následne sa pracovníci premiestnia na ďalšie ulice zo zoznamu.


Na zvyšnú časť ulice SNP, kde by v budúcnosti mala vzniknúť nová kruhová križovatka, zatiaľ nie je k dispozícii stavebné povolenie.  Po ukončení prác sa cestári premiestnia na ulicu Jesenského, potom na Krátku ulicu. Potom prídu na rad ďalšie ulice zo zoznamu 17 cestných komunikácií, ktoré sa rozhodlo mesto Šaľa opraviť.

Ide o tieto ulice: Nešporova, Československej armády, Okružná, Partizánska, Vajanského, SNP, Murgašova, Jesenského, Krátka, Pionierska, B. Nemcovej, Narcisová, Gen. L. Svobodu, Hollého, Cintorínska a Lúčna a časť Ulice Hospodárska.

Všetky vybrali na základe priorít a ich technického stavu, rekonštrukciu radnica financuje z vlastného rozpočtu.

(mh,ml)
Foto: redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *