Šaľania sa dočkajú postreku proti komárom

šaľania sa dočkajú postreku
Čas čítania: 1 min

Výdatné májové dažde spôsobili zvyšovanie hladiny vody vo Váhu, po dažďoch sa dostavili vysoké teploty a problém je na svete. Premnožené komáre sú po celom Slovensku. Pobyt vonku vo večerných hodinách alebo v záhradkárskych oblastiach pri Váhu je nepredstaviteľný. Šaľania sa preto obrátili s niekoľkými sťažnosťami a prosbami na mesto, žiadali postrek proti komárom

Mesto informovalo cez svoje stránky, že sa Šaľania postreku, nakoniec, dočkajú.

Oznamujeme obyvateľom, že postrek proti komárom sa uskutoční zo soboty (15. júna 2019) na nedeľu (16. júna 2019). S postrekom sa začne od polnoci 00:00 hod. a predpokladaný termín ukončenia je 4:30 hod. Postrek potom bude pokračovať i z nedele (16. júna 2019) na pondelok (17. júna 2019) v rovnakom čase.

Mnoho byvateľov upozorňovalo na fakt, že niektoré druhy chemikých postrekov môžu uškodiť aj užitočnému hmyzu, ktorý vyhubiť nechceme. Mesto reaguje a upozorňuje včelárov, aby svoje včely na noc pozatvárali, daný postrek by im mohol ublížiť.

Postrekovať sa podľa hovorkyni mesta bude prípravkom, ktorý sa rozpraší vysokotlakovým zariadením vo forme pary, tzv. hmly vo výške cca 2 až 3 metre nad zemou. Postrekovať sa bude z terenného vozidla.

„Ide o tzv. ULV metódu, teda zahmlievanie. Vzdušné prúdenie pri dobrých poveternostných podmienkach zanesie tento opar na voľných plochách až do vzdialenosti 1 km od miesta postrekovania v smere prúdenia vzduchu ( plochy s prekážkami – do vzdialenosti 200 m od miesta postrekovania v smere prúdenia vzduchu),“ vyjadrila sa za mesto Dajana Hanesová, hovorkyňa mesta.

V okolitých dedinách už premnožené komáre postrekovali.  To, aký to bude mať efekt a výsledky uvidíme neskôr.

Autor: redakcia
Foto: pixabay.com
Zdroj: Mesto Šaľa

 

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na