Šalianska kapela Our Stories vydáva svoj debutový album

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Inštrumentálne rockové trio zo Šale Our Stories vydáva svoj debutový album s názvom Pursuit of  Happiness, z ktorého už vyšiel singel s rovnakým názvom v roku 2016, ktorý si vybrali do nového slovenského filmu Ostrým nožom, a singel s názvom Gardens v minulom roku. Tretí singel Pristine Days mal premiéru vo vysielaní Rádia FM tento mesiac 21. 3. O šikovných chalanoch sme naposledy písali v januári, kedy nás boli reprezentovať v Holandsku. 

album our stories


Album je dostupný online od 25. 3. 2019 na streamingovej platforme Bandcamp, fyzicky si budete môcť album prvýkrát zakúpiť na Release Party 30. 3. 2019 v bratislavskom klube FUGA, kde bude album pokrstený. Album Pursuit of Happiness bol nahrávaný bubeníkom Jakubom Spiszakom, mix a master prebiehal v štúdiu Miloša Rojka. Album vychádza pod rozbiehajúcim sa labelom Soundfruit.


esns Tomáš Kusa
ESNS festival – Autor: Tomáš Kusa

Skladby na albume kapela zložila ešte s pôvodným gitaristom Benim Starým, ktorého v roku 2018 vystriedal Adam Miškovič. Vybrané skladby z albumu na koncerte spolu odohrajú obaja gitaristi, diváci tak majú jedinečnú šancu vidieť koncert Our Stories v štvorčlennej zostave.

Na Release Party sa okrem chalanov zo Šale môžete tešiť na  českú experimentálnu kapelu Tengri, ktorá kombinuje post-rock s elektrickými husľami a slovenskú punkovú kapelu The Wilderness, nasledovať bude afterparty o ktorú sa postarajú členovia 52 Hertz Whale.

our stories
Autor: Tomáš Kusa

Od svojho vzniku v roku 2013 kapela Our Stories vydala niekoľko singlov a prvé EP Our Stories (2015). Má za sebou hrania po slovenských kluboch, ale aj festivaloch ako Hviezdne noci Bytča, Whoneedslyrics?!, písali sme o nich, keď sa dostali na najväčší festival na Slovensku – Pohodu. V januári tohto roku bola kapela súčasťou slovenskej časti fokusu na prestížnom holandskom showcase festivale Eurosonic Noorderslag kde zaujala belgické aj holandské médiá. Dirk Steenhaut o ich vystúpení v Groningene napísal pre belgický portál knack.be nasledovné: „Od prvej noty, cez dynamiku a úzku interakciu ste cítili, že máte tú česť s vyhranými muzikantmi. Transparentné, epicky vyskladané kompozície, neočakávané zmeny tempa, kontrast medzi lyrickými pasážami a energickými výbuchmi hluku… To všetko znelo cool a presvedčivo.“

Ich skladbu si vybrali do slovenského filmu

premiéra ostrým nožom our stories
Chalani z kapely v starej zostave na premiére filmu Ostrým nožom.

Okrem úspechov na festivaloch a svetovej reprezentácii, môžete šaliansku skupinu nájsť aj v novom slovenskom filme Ostrým nožom. Tvorcovia filmu Ostrým nožom, ktorý mal svoju premiéru vo februári, si do filmu vybrali ich skladbu Pursuit of  Happiness.


Tento rok sa kapela ukáže aj na slovenskom showcase festivale SHARPE v Bratislave, a po prvýkrát zavíta aj na český festival Okolojeles. Neváhajte podporiť mladých hudobníkov aj vy.

Zdroj: Tlačová správa – Zuzana Kernová, Youtube
Foto: Tomáš Kusa, Lilla Gomboš, Facebook Our Stories,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *