Šalianska materská škola chce vytvoriť ekoučebňu v školskej záhrade

šalianska materská kola chce vybudovať ekoučebňu
Čas čítania: 1 min

Byť eko je dnes potrebné, preto sme radi, že sa pre ekologické riešenie rozhodla aj  Materská škola na Budovateľskej ulici v Šali, ktorá chce vytvoriť netradičný priestor pre vyučovanie svojich detí. Materská škola je v prevádzke už od roku 1965. V súčasnosti ju navštevuje 70 detí.

Pôjde o špeciálnu ekoučebňu, ktorá by sa mala nachádzať vo vonkajších priestoroch v školskej záhrade. Doposiaľ je súčasťou vonkajšieho priestoru drevený vláčik a preliezačky. Prírodnú učebňu, v podobe altánku, by chcela škôlka využívať na vzdelávacie aktivity v každom ročnom období. Hlavným cieľom je, aby sa deti viac zblížili s prírodou pomocou vzdelávania vlastnými zážitkami a skúsenosťami. Prírodné učebne sa rozširujú vo svete, ale aj na Slovensku. Pre budúcu generáciu je dôležité budovať pozitívny vzťah k prírode, najlepšie od útleho veku, kedy sa učia rôzne návyky.

Podporte škôlku a jej eko projekt aj vy

Škôlka potrebuje na zrealizovanie tohto eko projektu finančnú podporu.  Chcú na to vyučiť výzvu Raiffeisen banky s názvom Gesto pre mesto. Preto je dôležité, aby sa spojila pre dobrú vec verejnosť.

„Sme malá materská škola v centre mesta zameraná na pohyb, zdravý životný štýl, ochranu prírody a životného prostredia, obklopená krásnym školským dvorom plným zelene. Dvor využívame na pohybové, športové a environmentálne aktivity. Naším snom je altánok, ktorý by sme využili ako prírodnú učebňu,“ hovorí riaditeľka škôlky Eva Reháková.

„Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle k podpore nášho projektu,“ vyjadruje sa s prosbou riaditeľka škôlky. A pridávame sa aj my z redakcie.

Podľa pravidiel môže hlasovať  každý, kto je starší ako 18 rokov na stránke www.gestopremesto.sk. Stačí zvoliť mesto „Šaľa“, vybrať projekt s názvom „Ekoučebňa v školskej záhrade“, vypísať formulár a hlasovať. Času nezostáva veľa, presnejšie treba hlasovať do konca júna.

Zdroj: Michal Lipiak
Spracovala: red.

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na