Šalianske projekty vo výzve Gesto pre rodičov: Hlasujte za vaše deti

gesto pre rodicov sala
Čas čítania: 2 min

Šaľania môžu  tento rok hlaosvať vo výzve Raiffeisen banky – Gesto pre rodičov. Vo výzve sú za mesto Šaľa prihlásené tri projekty. O víťazovi rozhodujú ľudia pomocou online hlasovania. Najlepšie projekty budú podporené sumou 1000 eur. 

Za Šaľu sú prihlásené tieto tri projekty: 

1.PROJEKT: Zlepšime si angličtinu

ZŠ s MŠ J. Murgaša v Šali chce zlepšiť úroveň anglického jazyka u starších žiakov druhého stupňa.  Desať žiakov sa momentálne pripravuje na absolvovanie jazykových certifikátov Cambridge English od úrovne A1 až po úroveň B1 SERR (Spoločný európsky referenčný rámec).

Príprava prebieha počas online stretnutí pomocou aplikácie Microsoft Office Teams. Skúšky žiaci absolvujú začiatkom školského roka 2021. Na tento projekt chce škola získať finančnú podporu z výzvy Raiffeisen banky Gesto pre rodičov. Získané finančné prostriedky plánujú využiť na zakúpenie prípravných materiálov a skúšobných testov, prípadne na zriadenie webovej stránky www.cjmurgasa.sk, kde budú všetky potrebné informácie a pomôcky. Podporiť šaliansku školu svojim hlasom môžete aj vy. Hlasovať môžete do konca augusta  do 31. augusta 2020 na tomto linku.

2.PROJEKT: Náš sen – prírodná učebňa

Združenie maďarských rodičo na Slovensku, MŠ Ovóda, sa do projektu zapojili s veľkým snom o prírodnej učebni. Príroda je pre deti zdrojom energie. Chcú, aby boli dni strávené v záhrade materskej školy pre deti prínosom. Na čerstvom vzduchu pookrejú a veľa sa naučia. Môžu tu maľovať, modelovať či riešiť logické hry.

„Naším cieľom je, aby deti dokonale poznali prírodu, všetky jej krásy a vďaka tomu sa venovali ochrane životného prostredia. Prírodná učebňa by prispela k zveľadeniu prostredia MŠ a náš areál sa tak môže premeniť na oddychovo-učebný priestor,“ prezentujú svoj projekt vo výzve. Hlasovať za projekt pre najmenších môžete do 31. augusta 2020 na tomto linku.

3.PROJEKT: Ovečka si číta s nami

Projekt založilo združenie Ovečka si číta s nami, pod ktorým stojí Šalianka Katarína Szíkorová. Cieľom projektu je usporiadať podujatia, kde sa bude deťom čítať z kvalitných kníh, pritom bude deťom hravou formou vysvetlená dôležitosť čítania a vzdelávania sa (kresba, tvorivé dielne, rozhovor).

Katarína nám s jej združení pravidelne prispieva aj do zbierky knižiek, ktoré môžu vyhrať deti v súťaží Nájdi 5 rozdielov. Projekt by podporil čítanie u detí  a mládeže, ale aj tvorivé myslenie počas kreslenia a vyrábania. Za tento projekt môžete taktiež hlasovať do 31. augusta 2020 na tomto linku. 

Red.

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na