Šaliansky fotoklub Terra Wag otvoril novú autorskú výstavu Roberta Pákozdyho „V mojom svete“

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

V piatok 21. 4. 2023  sa konalo slávnostné otvorenie autorskej výstavy fotografa Roberta Pákozdyho, ktorý je členom fotografického klubu Terra Wag. Výstava fotografií pod názvom „V mojom svete“ bude verejenosti prístupná od dnešného dňa 24. 4. do 19. 5. 2023 v priestoroch kultúrneho strediska Večierka, a to v pracovných dňoch od 9.00 do 17.00 hod. 

Začiatky fotografovania šalianskeho fotografa boli spojené najmä so záľubou v turistike a túžbou zachytiť krásu sveta okolo nás. Prvé pokusy o profesionálnu fotografiu prišli až v dospelosti.  V tom čase začal aj s vyvolávaním vlastných fotografií.

Otvorenie výstavy.

„Bol som šťastný, že sa mi podarilo vyvolať vlastnú fotografiu, hoci výsledky neboli uspokojivé,“  spomína v materiály o sebe, ktorý si môžu návštevníci výstavy prečítať pri prezeraní výstavy.


Do klubu vstúpil v roku 2019

Ako sám spomína, v časoch jeho začiatkov sa hľadali informácie o technikách fotografovania ťažko, na istý čas preto fotoaparát odložil, no vrátil sa k nemu po rokoch. Za svoj fotografický miľník považuje vstup do klubu Terra Wag v roku 2019. Vtedy si zaobstaral prvú digitálnu zrkadlovku a začal sa fotke venovať naplno. „Našiel som tu príjemný kolektív s rovnakou záľubou, priestor pre sebarealizáciu a možnosti na ďalšie vzdelávanie,“ hovorí o klube.


Najradšej fotí krajiny a ľudí


A čo najradšej fotí? Krajiny, ale objavil aj čaro portrétov, obe tieto témy možno nájsť aj na jeho autorskej výstave „V mojom svete“. Čiernobiele portrétyplné emócií, krásy prírody a krajiny okolo nás. Navštívte výstavu v KS Večierka v pracovné dni od 9.00 do 17.00 hod., prístupná bude do 19. 5. 2023.

Zahlasujte a vyhrajte fotografiu


Zapáčila sa vám nejaká fotografia? Klub fotografov Terra Wag pokračuje vo svojom  zvyku a  vyhlasuje súťaž pre návštevníkov. Každý návštevník môže hlasovať za najlepšiu fotografiu. Pri ukončení výstavy sa z hlasov vyžrebuje šťastný výherca, ktorý získa fotografiu, za ktorú zahlasoval. Výstavu podporilo mesto Šaľa a MsKs Šaľa. 
red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *