Festival EndLESs prináša program pre všetky vekové kategórie

endless festival
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

Už budúci víkend 14. sepmtebra 2019 budete mať možnosť rozlúčiť sa s letom a privítať jeseň v našom meste vo veľkom štýle. Mestské kultúrne stredisko v spolupráci s OZ Šaľania a Mládežníckym parlamentom mesta Šaľa organizujú rodinný festival EndLESs Festival – Ukončenie leta, ktorý vyvrcholí večer výbornou zábavou pod záštitou Kultúra Šaľa.

program endless festival
Program festivalu.

O hudbu sa postarajú šalianski hudobníci


endless festival šaľa P.A.T.


Predstavia sa viaceré šalianské talentované skupiny a šalianski interpreti. Hlavným cieľom festivalu bolo ukázať, že aj v Šali máme talentovaných hudobníkov. Večerný program odštartuje mladý nádejný raper a rodák zo Šale Hajdovski a po ňom sa predstaví hviezda večera, známa na celom Slovensku – P.A.T., Pouličný autor tónov.  Po nich atmosféru chytí do svojich rúk šikovný DJ zo zoskupenia Real & Rare.


Sprievodné podujatia v športovom duchu


run of titans šaľa


Mládežnícky parlament (ďalej len MP) chystá v rámci festivalu podujatie pre deti. Prvý ročník behu malých titánov Run of Titans v šalianskom lesoparku.  Registrácia začne od 9:00 hod. Môžete sa tešiť na množstvo sprievodných podujatí, ktoré spríjemnia nejednému sobotný voľný deň.

„Každého účastníka prosíme, aby si na toto podujatie priniesol  podpísaný reverz (pridáme ho v dostatočnom predstihu na stránku) a náhradné oblečenie, prípadne aj obuv,“ oznamujú členovia MP na svojich stránkach.

mládežnícky parlament upratuje lesopark šaľa
Členovia MP pripravujú lesopark na beh malých titánov.

Súťažiť sa bude v troch kategóriach – konkrétne deti do 5 rokov (v sprievode rodiča), od 5 – 8 rokov a od 8 – 12. rokov.  „Samozrejme, na mieste sa vieme dohodnúť a pustiť prípadne aj staršie dieťa, každý však musí mat podpísaný reverz,“ vyjadruje sa členka MP Tatiana Keseliová.  Trať bude dlhá približne 1,3 kilometra, deti bežia zadarmo.

V súčasnosti členovia MP mesta Šaľa upratujú lesopark a pripravujú dráhu pre malých bežcov.

Zabehajte si a pomôžte tak Karolínke

Bežať sa bude aj za dobrú vec. O 16.00 hod. sa odštartuje benefičný beh pre Karolínku. Organizátormi sprievodného podujatia sú Dana Dogáňová a poslanec mestskéhho zastupiteľstva Robert Andráši v spolupráci s mestom Šaľa a ďalšími.


beh pre karolínku


„Karolínka bola 10 rokov zdravé dieťa. Dobre sa učila na samé jednotky, rada sa bicyklovala, korčulovala. V jeden deň sa nám ale otočil život naruby. Mala taký zvláštny záchvat, potom ich mala čoraz častejšie a menili sa. Zistili, že má imunitný zápal na mozgu. Karolínka prestávala rozprávať, čítať, prestala jej fungovať pravá ruka a noha. Potvrdilo sa podozrenie na Rassmunsenovu enfacilitídu čo je nevyliečitelný zápal mozgu s trvalými následkami.

 

Karolínka mala zápal na ľavej dominantnej časti mozgu. 27.6. 2019 Karolínku operovali. Kajka mi rozumie, povie pár slov snaží sa každým dňom. Cvičíme, nožičkou už trochu pohla. Tešíme sa z každej novej maličkosti. Verila som že to dokáže, je to veľká bojovníčka. Je potrebné ísť aj do zariadení, kde je odborná pomoc, čo je finančne velmi náročné. Radi by sme sa dostali aj do Adeli v Piešťanoch. Dúfam, že ju spolu postavíme na nohy, aby zas chodila. Ďakujeme všetkým za pomoc.“ opísala celkový priebeh ochorenia mama Karolínky Katarína Udvarosová.

Tvárou benefičného behu pre Karolínku je Tomi Kid Kovács.


Milí priatelia, spojme sa a pomôžme mladej Karolinke! Ďakujem všetkým

Uverejnil používateľ Tomi KID Kovács Štvrtok 29. augusta 2019


Trať je dlhá iba 2,5 kilometra, zvládne ju tak každý, aj rodiny s deťmi. Štartovné je 5 eur. Beh bude prebiehať po oboch umelých hrádzach, ktoré obkolesujú lesopark.

Celá vyzbieraná čiastka bude venovaná Karolínke na jej liečbu, nič nezostáva u usporiadateľov behu.  Na záver bude bude vyžrebovaná tombola so zaujímavými cenami, ktorá bude vyžrebovaná zo všetkých prihlásených bežcov, ktorí uhradili štartovné.


beh pre karolínku šaľa
Veľká bojovníčka Karolínka.

Organizátori zároveň informujú všetkých darcov, ktorí sú ochotní podporiť Karolínku finančným príspevkom, že účet na ktorý môžu prisieť je účet OZ Šaľa – Tvoje mesto: SK10 5200 0000 0000 1506 8729, do poznámky napíšte Karolínka. Čiastka, ktorá bude vybratá na štartovnom sa priráta k príspevku pre Karolínku na bankovom účte a celá čiastka bude odovzdaná Karolínkinim rodičom.

V rámci podujatia vystúpia Mažoretky Larissa a Salsation. Pre deti je pripravné obľúbené maľovanie na tvár.

Zábava do neskorých nočných hodín, zabavia sa aj mladí Šaľania


real and rare zóna na endless festivale


Okrem sprievodných podujatí pre rodiny s deťmi bude na festivale zriadená zóna pre mladých. Real & Rare Zóna prinesie na EndLESs Festival poriadnu urban párty, chillout spot, skvelý nápojový servis, dobré jedlo v podobe street food, vodné fajky, playstation a umeleckú galériu, a to všetko v uvoľnenej atmosfére pod korunami stromov v šalianskom lesoparku.

Streetfood Point pripraví burgre, cheesefries a grilované syry so šalátom, k tomu vám namiešajú drink a užiť si ho môžete popri hudbe, ktorá bude znieť z druhého R&B a Hip-Hop pódia.

Zdroj: Organizátori EndLESs festivalu, tlačová správa, Facebook
Spracovala: redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *