Tvorivý čin roka 2023: navrhnite svojich kandidátov

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Vraví sa, že kultúre rozumie každý, no nie každý je obdarený kultúru aktívne tvoriť. Nuž, či už aktívne alebo pasívne, aj vlani sme mali možnosť, naprieč rokom, sledovať tvorivé aktivity šalianskych jednotlivcov i kolektívov. V lete opäť ocenenia najlepších. Komisia kultúry a cestovného ruchu pri MsZ Šaľa vyhlasuje už 11. ročník ankety v oblasti umenia TVORIVÝ ČIN ROKA, tentoraz za uplynulý rok 2023.

Podujatí, vystúpení, premiér i repríz bolo naozaj plné priehrštie. Ako sa vraví, je z čoho vyberať. Osobne mi napadá napríklad Galavečer Folklórneho súboru Šaľan My sme a tu sme…, úspešná komédia Divadla ASI Tri grácie z umakartu, výstavy výtvarníkov a členov fotoklubu, množstvo aktivít Centra voľného času, Základnej umeleckej školy (ZUŠka v meste), úspechy Detského folklórneho súboru Šaľanček, Deň architektúry. Šaľania ale nezaostávali v hudobnej, filmovej či publikačnej činnosti. Spomenúť všetky tvorivé a umelecké počiny sa na malom priestore nedá. Máte to vo vlastných rukách, Šaľania. Každý rok komisia odovzdá aj mimoriadne ocenenia za dlhoročnú tvorivú činnosť. Zrejme tomu nebude ani tento rok.

Návrh na ocenenie Tvorivý čin roka 2023 môžete podať aj vy. Čas máte do štvrtka 28. marca 2024. Formulár na vyplnenie nájdete v odkaze na stránke Mesta Šaľa. Vyplnený formulár posielajte na elektronickú adresu cizmarikova@sala.sk.

Laureáti v jednotlivých kategóriách získajú atraktívne ocenenie. Jeho výtvarný otcom je Miroslav Regitko, a mamou keramikárka Petra Sudorová. Na výrobe tradične participuje aj Vojto Halász a Dušan Sloboda.

Návrhy na ocenenie je možné dávať v nasledovných kategóriách:

 1. Maľba, kresba, grafika
 2. Sochárstvo, rezbárstvo, úžitkové umenie
 3. Fotografia
 4. Divadlo
 5. Film
 6. Knižná tvorba a publicistika
 7. Etnografia / folklór /
 8. Propagácia mesta
 9. Výstava
 10. Tanec
 11. Spev
 12. Hudba
 13. Architektúra a dizajn
 14. Mimoriadne ocenenie za dlhoročnú aktívnu prácu v oblasti umenia

Nezabudnite: uzávierka podávania návrhov laureátov na ocenenie Tvorivý čin roka je 28. 3. 2024.

Text: Miroslav Demín

Fotografie sú z predstavenia Divadla ASI a z vystúpenia DFS a FS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *