V aktuálnom čísle sa zoznámite s príbehom šalianskej hereckej divy Aleny Demkovej

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min


Slovo Šaľanov 2/2023
Distribúcia: 10. 3. 2023

Titulku najnovšieho čísla Slova Šaľanov zdobí naša herecká diva Alena Demková, ktorej profil prinášame. Hoci odišla na konci minulého roka na dôchodok, brány Centra voľného času sa jej však nezatvorili. Tri jedinečné strany odhaľujú jej príbeh, pozývame zahryznúť sa do nich.


AKTUÁLNE Z MESTA

Nové číslo tradične začíname úvodníkom. Pridávame pár pozvánok i aktuálne správy z mesta i okolia. Dve hlavné mapujú dve vzácne návštevy. Šaľa privítala nového župana Branislava Becíka i taliansku veľvyslankyňu na Slovensku, s ktorou prinášame exkluzívny rozhovor. V spolupráci s políciou prinášame rady, ako v online priestore nenaletieť podvodníkom.


Viete, že malí a veľkí programátori zo šalianskeho centra voľného času uspeli na súťaži Firts Lego League? Ak nie, prečítajte si reportáž z ich zápolenia.


HUDOBNINY

V rubrike Hudobniny vás cez rozhovor zoznámime so Šaľanom Jaroslavom Martinčekom, ktorý vydal so svojou kapelou Slam Jam debutový album.


ŠIKOVNÉ RUKY

Inšpiráciu ako liečiť seba i svojich blízkých cez umenie prinášajú slová Patrika Hortvátha. Pri tvorbe je jeho verným parťákom štvornohý kamarát.


REKLAMA

V reklamnom texte vás zoznámime so združením Optima status, ktorý poskytuje sociálne služby.

ŠPORT

Rubrika Šport prináša pohľad na vozičkárske rugby, najväčšiu florbalovú akciu základných škôl v okrese Šaľa, návštevu víťaza Veľkej pardubickej v Šali i pohľad na prvý hokejový Winter Classic po pandémii.


Nechýba tradičná inzercia, rubriky Palec nahor/nadol, krížovka i možnosť zasúťažiť si.

SÚŤAŽÍTE? MÔŽETE VYHRAŤ KUPÓN V HODNOTE 15 EUR NA VLASTNÝ NÁVRH TRIČKA CEZ NAVRHNISI.SK

Ako na to? Vylúštite krížovku nášho mesačníka a tajničku napíšte do kupónu, ktorú s vašimi údajmi doručte poštou alebo osobne do redakcie Slova Šaľanov.

Zapojiť sa môžete aj do súťaže Nájdi 5 rozdielov. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje  oVEčka si číta s nami O. Z

Nezabudnite, nové číslo nájdete v predajniach v celom meste a v okolitých obciach. Opäť tiež ponúkame možnosť zverejniť vaše podujatia (v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo). Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY

Príjemné čítanie prajeme.

red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *