V okrese Šaľa sa dala zatiaľ zaočkovať skoro polovica obyvateľov

zaočkovanosť šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

V okrese Šaľa je evidovaných 51 309 obyvateľov, z nich sa dala zaočkovať skoro polovica. V Šali je od 24. apríla otvorené vakcinačné centrum, ktoré sídli v  budove CVČ Tip – top Šaľa. Obyvatelia okresu Šaľa sa však chodia očkovať aj do blízkych okresov.

Percentuálne je momentálne na Slovensku plne zaočkovaných 35,8 % obyvateľov, čo predstavuje 1 957 238 občanov Slovenska. Informoval o tom Denník N. Iba prvú dávku má za sebou v súčasnosti 4,7 % obyvateľov.

 V okrese Šaľa je plne zaočkovaných 37,4 % občanov

Okres Šaľa je na tom v porovnaní so zaočkovanosťou na celom území Slovenska lepšie. Plne zaočkovaných je z počtu obyvateľov 51 309 až 19 188 občanov, ktorí už dostali aj druhú dávku vakcíny. V percentách to predstavuje 37,4 %, čo je o 1,5 % viac v porovnaní s celoslovenskými výsledkami.

Iba prvú dávku dostalo 22 204 obyvateľov z nášho okresu, percentuálne ide o 43,3 %, čo je o 2,7 % viac v porovnaní so Slovenskom.

Vakcinácia bude na Slovensku aj naďalej prebiehať, zaregistrovať sa viete cez korona.gov.sk. V niekoľkých centrách na Slovensku už očkujú aj bez registrácie. Vo veľkokapacitnom centre v Nitre a v Šali vás zaočkujú bez registrácie, stačí sa prihlásiť cez portál cez portál spoločnosti AGEL SK a. s., ktorá je zriaďovateľom týchto centier.

V Šali sa očkuje vakcínami značky Moderna a vakcínou Janssen spoločnosti Johnson&Johnson. Na očkovanie si so sebou prineste kartičku poistenca a občiansky preukaz. V prípade očkovania druhou dávkou nezabudnite aj potvrdenie o prvom očkovaní.

Red.
Zdroj: Denník N

One Comment on “V okrese Šaľa sa dala zatiaľ zaočkovať skoro polovica obyvateľov”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *