V Šali čaká motoristov ďalšie obmedzenie, začína rekonštrukcia časti ulice SNP

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Na konci letných prázdnin čaká vodičov v Šali ďalšie obmedzenie. Potom, ako od začiatku tohto týždňa začali s rekonštrukciou železničného priecestia zo Šale do Diakoviec, tento týždeň sa začne rekonštrukcia povrchu prvej zo 17 vybraných ulíc. Pôjde o časť ulice SNP – od križovania s ulicou Bilická v smere na železičnú stanicu, informuje radnica na sociálnej sieti.

„Dňa 26. 8. 2021 sa začne s rekonštrukciou povrchu ul. SNP od križovania s ul. Bilickou v smere na železničnú stanicu. Prosíme občanov o odstavenie vozidiel mimo tejto ulice, v stredu doobeda bude osadené dopravné značenie upozorňujúce na zákaz parkovania v uvedenom úseku. Vopred ďakujeme za rešpektovanie dopravných obmedzení,“ napísal na sociálnej sieti Miroslav Políček, referent dopravy a technických činností na Mestskom úrade v Šali.

V diskusii dodal, že na zvyšnú časť ulice SNP, kde by v budúcnosti mala vzniknúť nová kruhová križovatka, zatiaľ nie je k dispozícii stavebné povolenie.

Ulica SNP je jednou z ulíc, ktorá bude v najbližších dňoch rekonštruuovaná. Neskôr sa k nej pridajú aj ďalšie.

Mesto Šaľa vyhlásilo verejnú súťaž na opravy a rekonštrukcie povrchov ulíc v marci. Celkovo plánuje opraviť komunikácie na uliciach Nešporova, Československej armády, Okružná, Partizánska, Vajanského, SNP, Murgašova, Jesenského, Krátka, Pionierska, B. Nemcovej, Narcisová, Gen. L. Svobodu, Hollého, Cintorínska a Lúčna.

Súčasťou tendra, ktorý vyhrali skupina EUROVIA SK, a. s. z Košíc a BFF Central Europe z Bratislavy, je aj rekonštrukcia časti ulice Hospodárska.

Mesto za práce zaplatí 2,269 milióna eur. Radnica vybrala víťaznú ponuku v elektronickej aukcii na základe najnižšej ceny.

Ide o najmasívnejšiu opravu v meste. Všetky komunikácie vybrali na základe priorít a ich technického stavu, rekonštrukciu radnica financuje z vlastného rozpočtu. Zákazka má názov „Rekonštrukcia miestnych komunikácii v meste Šaľa“.

(ml)
Foto: Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *