V Šali chystajú verejné prerokovanie správy o Centre cirkulárnej ekonomiky

ewia CCE Šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

V Šali chystajú verejné prerokovanie správy o hodnotení vplyvov činnosti Centra cirkulárnej ekonomiky (CCE) Šaľa na životné prostredie. Uskutoční sa 10. mája 2021 o 16:00 v kongresovej sále na prízemí  Mestského úradu v Šali.

Mesto avizuje,   že bude za dodržania platných opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR. Radnica na ňu pozýva spolu s investorom. Verejné prerokovanie bude spoločné s obcami Kráľová nad Váhom a Dlhá nad Váhom, píše sa v pozvánke.

Zámer vybudovať päť regionálnych centier cirkulárnej ekonomiky za približne 600 miliónov eur ohlásila pred dvomi rokmi rokmi spoločnosť ewia, a. s. Skupiny Wood & Company, v ktorej portfóliu sa firma ewia nachádza, vtedy uviedla, že by mali nahradiť skládkovanie odpadu.

Fungovať majú na princípe cirkulárnej ekonomiky, čo v preklade znamená, že všetok odpad v ňom sa má zútitkovať. Výstavba centra v okrese Šaľa má mať ročnú kapacitu 130-tisíc ton privezeného odpadu. V okrese Šaľa má ísť o investíciu s rozpočtom 120 miliónov eur.

O tom v akom štádiu sa projekt nachádza, sa Slovo Šaľanov rozprávalo  vo februári s regionálnym riaditeľom spoločnosti ewia a. s Miroslavom Bicekom. Verejnosť sa k projektu môže vyjadriť do 15. mája 2021. Vznikla aj petícia  „Stop výstavbe Centra cirkulárnej ekonomicky – spaľovne odpadov pri Šali“.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *