V Šali si zvolia primátora zo štyroch kandidátov, poslaneckých kandidátov je 50

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

V Šali si zvolia primátora zo štyroch kandidátov. O podporu sa uchádza súčasný primátor Jozef Belický, príslušník policajného zboru a súčasný poslanec mesta Tomáš Mészároš, supervízor Tibor Pápeš a referentka Anita Petkovová, vyplýva zo zoznamu, ktorý zverejnila šalianska radnica. Všetci štyria kandidujú ako nezávislí kandidáti.

Pred štyrmi rokmi bol po prvýkrát v histórii mesta iba jeden kandidát na pozíciu primátora, o kreslo sa uchádzal Jozef Belický.


Obyvatelia Šale si v komunálnych voľbách 29. oktobra budú voliť aj 21 mestských poslancov v troch volebných obvodoch. Vyberať si budú spomedzi 50 kandidátov.

V prvom volebnom obvode je 23 kandidátov. V druhom volebnom obvode kandiduje 14 ľudí. Tretím volebným obvodom je mestská časť Veča, v ktorom je 13 kandidátov. Zo súčasných 21 poslancov chce svoj mandát opäť obhájiť 17 z nich. Kandidatúru na ďalšie volebné obdobie už nepodal Jozef Grell, Tibor Baran, Štefan Bartošovič a Ivan Kováč,“ píše radnica.

Zoznam kandidátov podľa obvodov.

Dvadsaťjeden z nich sa o post poslanca uchádzajú ako nezávislí a 29 je kandidátov politických strán, hnutí a koalícií. Najstaršími kandidátmi sú Peter Gomboš a Dana Janebová (majú 69 rokov), najmladšším 20-ročný študent vysokej školy Eduard Žember. Pred štyrmi rokmi sa uchádzalo o hlas ľudí 48 kandidátov.

Okrem komunálnych volieb nás čakajú aj voľby do VÚC, v Nitrianskom kraji, pod ktorý patrí náš okres, si budeme vyberať župana a kandidátov na krajských poslancov VÚC za okres Šaľa. Tých je nahlásených 29, občania si volia 4 z nich.

Na post predsedu NSK sa hlási 8 kandidátov

Za hnutie Republika  Peter Pukan, za KDH kandiduje krajská poslankyňa  Martina Holečková, o hlasy bude bojovať aj  Branislav Becík za Hlas-SD. Kandidátom strany ĽSNS je Milan Španír, o miesto župana sa bude za mimoparlamentnú stranu Aliancia   uchádzať súčasný podpredseda NSK Tibor Csenger, za Socialistov Artur Bekmatov a občianskym kandidátom je Martin Kusena. Svoj post chce obhájiť aj súčasný predseda Milan Belica, ktorý je vo funkcii 21 rokov.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *