Verejná zbierka pre deti z miniBodky: Hľadá sa nový trvalý domov

banner fantázia
Čas čítania: 2 min

Občianske združenie miniBodka je Šaľanom veľmi známe. Už osem rokov sídlia v budove bývalého Hepaja v mestskej časti Veča, budovu majú prenajatú na desať rokov, o dva roky im končí nájomná zmluva. Milan Daniel, ktorý združenie založil a vedie ho, preto prosí o pomoc – založil verejnú zbierku, z ktorej výťažku by mohli zakúpiť budovu – trvalý domov pre všetky deti.

Združenie miniBODKA nemá vlastné priestory, v ktorých by trvalo po­sky­tovalo pomoc.

„Vždy sme mali pre­na­jaté priestory, čas sa, žiaľ, kráti a pomaly nám končí nájomná zmluva. Pre­dĺženie zmluvy nie je možné, pretože majitelia budovu plánujú predať za sumu, ku ktorej sa reálne nemôžeme priblížiť. Musíme sa preto opäť sťahovať,“ vyjadruje sa k dôvodu založenia zbierky Milan Daniel.


minibodka


Pomáhajú deťom i rodinám v núdzi

Daniel s miniBodkou pomáha deťom, ktoré z rôznych dôvodov zosta­li osa­melé, bez pomoci a zdravot­ne a mentálne hendikepovaným deťom a mládeži, ktorá sa o seba nevie po­starať, lebo sa ocitli v zlej situácii. Mnohé deti si prešli psychickým a fyzickým týraním, miniBodka im poskytuje bezplatné terapie a pracuje s deťmi, aby sa dokázali zaradiť do ďalšieho života.


hepaj minibodka


Združenie taktiež od roku 2007 poskytuje útočisko deťom, úplným sirotám, ktoré po tragických udalostiach prišli o oboch rodičov, rodinám s deťmi, osamelým matkám s deťmi, rodinám v núdzi. Organizujú pre ne ozdravné, rodinné tábory veľmi jednoduchého typu, liečebnú a zážitkovú terapiu počas celého roka, materiálnu a odbornú pomoc, asistenciu 365 dní v roku.


minibodka


„Chceme v našej práci pokračovať, radi by sme poskytli deťom trvalé bývanie, domov, farmárčenie, vytvorenie chránenej dielne pre účely sebestačnosti, poskytovanie liečebno-terapeutických služieb, Canis, ARTE, Hypo, Oxygen terapie, komplexné sociálne, zdravotné, psychologické a právne služby, vzdelávacie služby, organizovanie prezentačných podujatí a seminárov, pokračovanie v doterajších činnostiach OZ miniBODKA,“ rozpráva o plánoch a súčasnej pomoci deťom Milan Daniel.

Cieľom verejnej zbierky, ktorú založil ku koncu roka 2020 Milan Daniel, je vyzbierať sumu, ktorá by miniBODKE dala možnosť reálne zakúpiť kdekoľvek na Slovensku nehnuteľnosť, a tým získať trvalý domov pre deti a mládež, ktorým sa venuje.


minibodka


„Bolo a je nám tu dobre. Za prijatie medzi Šaľanov v roku 2009, keď sme sem prvýkrát prišli, sme sa spoločenským prínosom poďakovali a ďakujeme dodnes našou prácou v prospech núdznych aj z nášho mesta Šaľa. Ročne sme pomohli a pomáhame asi dvadsiatke rodín s deťmi, ktoré nemuseli skončiť na dlažbe alebo v rukách sociálnych úradov, či krízových stredísk. Dnes sú z niektorých už skoro dospelá mládež, ktorá nám pomáha s ostatnými deťmi. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí nám každoročne pomáhajú, majiteľom Hepaja. Sme tu 8 rokov z 10. Ich prístup k nám, ich dôvera a naše priateľstvo nám umožnilo nerušene pracovať a venovať sa našim činnostiam,“ ďakuje za dôveru a pomoc ľudí.

Čo hľadajú a potrebujú?

minibodka


Väčšiu budovu s veľkým areálom (opustené rekreačné zariadenie, uby­tov­ňu, dom, budovu ktorá by spĺ­ňala predstavu na prerobenie), ro­dinný dom s pozemkom, usadlosť s pozemkom, chatu s pozemkom alebo pozemok, na ktorom by sa dal postaviť domov pre deti.

Pomôcť môžete aj vy a to poslaním ľubovoľnej sumy na účet SK44 7500 0000 0040 2783 7730 – ČSOB.

„Číslo účtu verejnej zbierky, výnos aj účel použitia prostriedkov na kúpu nehnuteľnosti sú plne pod kontrolou Ministerstva vnútra SR. Po skončení zbierky budú zverejnené v médiách aj na webe Ministerstva vnútra SR výnos a cieľ zbierky v podobe zakúpenej nehnuteľnosti,“ informuje na svojom webe miniBodka.

Viac informácií o aktivitách miniBodky a verejnej zbierky sa dozviete na ich webovej stránke www.minibodka.sk.

„Radi by sme zostali v tomto okolí, najradšej tam, kde sme momentálne, v Hepaji. Nemáme však dosť finančných možností na kúpu tejto nehnuteľnosti. Majitelia nám dali možnosť ako prvým odkúpiť túto nehnuteľnosť, za čo im ďakujeme, pretože nás oslovili. Prejavili nám ponukou úctu, dali tak dôstojnosť našej práci,“ dodáva na záver Milan Daniel.

(MH)
Foto: archív miniBodky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *