Zapojte sa opäť do „vianočnej adopcie anjelov“ detí z miniBodky

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 1 min

Občianske združenie miniBODKA, ktoré sídli v Šali, spustilo opäť „vianočnú adopciu  anjelov“. Podporí desiatky detí z celého Slovenska. „Sú medzi nimi deti vo veku od dvoch do 15 rokov, ktorí si prešli vo svojom živote krutým osudom,“ povedal Slovu Šaľanov Daniel Milan, predseda združenia.

„Adoptívnym anjelom jednému alebo viacerým z týchto detí sa môžete stať jednoducho. Stačí si ho vybrať jeho meno zo stromčeka, ktorý sa bude od 5. decembra nachádzať vo vnútri budovy v Šali (budova bývalého Hepaja). Prístupný bude 24 hodín ,“ pokračuje Milan. Inštrukcie k daru budú na papieri s menom dieťaťa.

„Obdarovať ich je možné materiálne – poštou, osobne v centre pre deti miniBODKA v Šali alebo účelovým (vami zadefinovaným), finančným darom na transparentné číslo účtu IBAN: SK41 0200 0000 0023 0200 4858 SWIFT: SUBASKBX s menom či menami dieťaťa, ktoré je potrebné uviesť do poznámky.“.

Členovia miniBODKY potom darčeky kúpia a odovzdajú priamo deťom. „Každý z darcov bude vidieť v elektronickej podobe „obdarovaného anjelika“ (fotografia, video, pokladničný bloček zo zakúpenia darčeka),“ uvádza Daniel Milan. Pripomína, že ide o tretí ročník tejto akcie. Predminulý rok sa volala „Vianoční anjeli“. Zapojilo sa do nej 58 darcov z celého Slovenska. Vlani bol približne rovnaký počet.

Finančnú podporu posielali nielen ľudia zo Slovenska, ale aj z Írska, Veľkej Británie, Švajčiarska či Českej republiky. Tento rok prebieha táto iniciatíva do 24. decembra 2021. Predstavuje konkrétnu pomoc tým, ktorí to potrebujú. Ďalšou možnosťou je podporiť charitatívny bazár z umeleckých diel, ktoré vytvorili deti. K dispozíci sú v predajni Maťove Akcie v Šali.


Klikni tu pre status.

miniBodka je občianske združenie, ktoré poskytujeme sociálnu pomoc, vzdelávanie, liečenie, terapie, právne služby, psychologickú a liečebno-terapeutickú pomoc, asitenčné služby, krízové stredisko pre týrané a opustené deti, potravinovú a materiálnu pomoc. Viac informácií o ňom je možné nájsť na stránke www.minibodka.sk.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *